Zeznanie podatkowe za 2014 rok, opłacalna ulga prorodzinna preferująca rodziców z co najmniej trójką dzieci.

| 0
W tym roku podatkowym bonifikaty skarbowe są nieco odmienne aniżeli w minionym roku podatkowym. Najkorzystniejsza zniżka przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy mają trojkę lub więcej dzieci. Wymogiem zwrotu ulgi jest wynagrodzenie od którego odprowadzane są składki i podatki przynajmniej jednego z rodziców.

finanse
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to aktywizować pomoc tych rodzin, w których zatrudnienie, a nie zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-opodatkowanie-umow-cywilnoprawnych), jest sposobem utrzymania. Zmiany w uldze na dzieci to następny ważny element ideologi przychylnej rozwojowi rodziny, po wydłużeniu czasu przebywania na urlopie rodzicielskim, zwiększeniu dostępności placówek opiekujących się dziećmi powyżej 3 lat i obniżeniu odpłatności za pobyt w nich oraz czterokrotnym wzroście ilości placówek opiekujących się dziećmi do lat 3 (artykuł).

Długofalowym zamierzeniem rządu jest bowiem poprawienie się sytuacji demograficznej Polski. W obecnej sytuacji niżu demograficznego, taktyka państwa powinna pobudzać do posiadania dzieci. Najefektywniejszym elementem finansowym oddziałującym na zwiększenie dzietności jest wsparcie rodziców przy decyzji właśnie o trzecim dziecku. Nowe przepisy mają również walczyć z szarą strefą i upowszechniać legalne zatrudnienie, albowiem osoby

finanse
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

zatrudniane bez żadnej umowy nie uzyskają zwrotu podatku i są pozbawione przywilejów z tytułu emerytur, rent etc.

Ponadto ulga prorodzinna, będzie najbardziej opłacalna dla osób mało zarabiających. Dzisiaj, aby rodzic który sam utrzymuje np. dwójkę dzieci uzyskał pełną ulgę fiskalną, musi mieć roczny przychód na poziomie 15 445 zł. Z kolei w sytuacji dwojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Dodatkowym zyskiem ma być szybszy zwrot nadpłaconego podatku dla rodzin wielodzietnych (polecamy rozliczenie online). Na odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi, osoby korzystające z bonifikaty, będą czekać tylko do miesiąca, od chwili rozliczenia z fiskusem , a nie 3 miesiące, jak wynika z obecnie obowiązujących przepisów.
Comments are closed.