Z jakiego powodu ekran LED-owy to najlepsze wyjście dla osób lubiących ultracienkie gadżety?

| posted in: Handel | 0
Dawniej wybór np. telewizora był nieskomplikowany – kupowaliśmy ten z ekranem teleskopowym, bo innych nie produkowano. W dobie wszędobylskiej technologii sprawa kupna telewizora, czy monitora do konsoli wydaje się być dużo trudniejsza, bo rynek obfituje w wiele wariantów ekranów takich jak: ekrany LCD, LED, plazmowe, w technologii Full HD i innych.

telewizor
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy szkolą się w technologii wyświetlania obrazu przy równoczesnym pomniejszaniu grubości urządzeń.

Ekrany o dużej przekątnej (od 42 cali wzwyż) to najchętniej wybierane ekrany, ponieważ w tym formacie kupujący mają największy wybór (ekrany led)
. W ofercie znacznej części hurtowni można przejrzeć urządzenia z najpopularniejszym ekranem 46 cali, także w technologiach plazmowych, LCD i LED. Nieomal wszystkie oferują już obraz w rozdzielczości Full HD, więc wybór jest prawie bezsprzeczny. Takie ekrany sprawdzają się w telewizorach do średnich lub dużych pomieszczeń. Są najchętniej kupowane do konsol dla dzieci i młodzieży, ponieważ idealnie odwzorowują grafikę z gier. Osoby uwielbiające fajne efekty wizualne w przeważającej ilości stawiają na ekran LED 46 cali. Czemu konkretnie technologia LED? Przyda zagłębić się trochę w tę kwestię.

Ekran LED to tak naprawdę polepszona wersja zwykłych urządzeń LCD ((zobacz tutaj)), w których producenci wykorzystują dwa rozwiązania: Edge LED lub Full LED (tablica reklamowa led – ECOLED). W przypadku pierwszego, czyli tańszego rozwiązania diody LED zamontowane są jedynie na obrzeżach ekranu. Wiąże się to niestety z nierównym podświetleniem matrycy, ale przy równoczesnym oszczędzeniu kosztów dzięki tańszemu podświetlaniu.

wyświetlacz
Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Full LED to diody zastosowane pod całą przestrzenią wyświetlacza, przez co ekrany tego typu są lepszej klasy, ale kosztem większej ceny. Nie można jednak przemilczeć, że ekrany LEekrany (przeczytaj więcej o ekran led)bez względu na wariant wykorzystanego podświetlania – zostały stworzone dla osób, które cenią sobie design. Dzięki technologii, w jakiej wytwarza się ekrany LED, pożytkuje się je do wytwarzania bardzo cienkich urządzeń o bardzo małym zużyciu prądu. Na uwagę w ekranach LED-owych zasługuje także dużo lepszy kontrast. Dzięki zastosowaniu technologii Edge LED udaje się uzyskać większy kontrast i żywsze barwy, a to duża zaleta.
Comments are closed.