Wygodne skarpety i odpowiednio dobrane obuwie sprawią, że pokonamy każdą odległość pieszo

| 0
Skarpety to element naszej garderoby, jakiego zwykle należycie nie doceniamy. W zasadzie nie dostrzegamy niekiedy ich istnienia, do chwili, kiedy nam się zgubią albo – wyrażając się odrobinę żartobliwie – nie skończą nam się uprane pary. Jednakże powinno się docenić funkcję, którą pełnią w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie
Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu skarpety męskie (klik) stanowią nieodzowny element w szafie każdego mężczyzny. Przede wszystkim nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Jako, że, jak napisano już poprzednio, są one noszone na co dzień, warto zadbać o to, aby wykonane były z odpowiednich, ekologicznych surowców. Przykładem takich naturalnych skarpet są skarpety z bambusa.
W pierwszej kolejności są one nieszkodliwe dla środowiska. Poza tym cechuje je wyjątkowo miękkość, jak również trwałość wykonania. Powszechnie określa się je wyprodukowanymi z bambusa, w rzeczywistości jednak produkowane są one dokładnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe wykazuje naturalne cechy antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Do produkcji wspomnianych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Na ogół pochodzą one z upraw ekologicznych. Ciekawość może budzić fakt, dlaczego jest to tak istotne. Dzieje się tak ponieważ mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z materiałów, jaki poddaje się dowolnym ulepszeniom. Co prawda popularnie bawełniane skarpety uznaje się za bardzo prozdrowotne, jednakże osoby, które dbają o środowisko winny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno właściwy materiał, z jakiego zrobione zostały skarpetki jest bardzo istotny, jednak liczyć się powinien również ich kształt. W tym przypadku sporo zależy od osobistych upodobań. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (zobacz), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na ) przeważnie uzależnionych jest od ich funkcji.

Dla przykładu, jeżeli założymy cienkie skarpety do masywnego obuwia, typu glany czy trapery, prawdopodobnie po pierwsze obetrzemy stopy, co może być dość bolesne, a ponadto zniszczymy skarpety. Tak samo noszenie grubych skarpet do delikatnych butów będzie niekomfortowe, a także może okropnie wyglądać. Reasumując – nawet kupując skarpety warto zachować rozsądek.
Comments are closed.