Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że do końca kwietnia większość Polaków będzie zmuszona, by złożyć PIT w Skarbówce

| 0
Wielkimi krokami nadciąga wiosna, a wraz z nią dobry humor i piękna pogoda. Należy tylko jeszcze wysłać PIT i będzie święty spokój.
W dawnych czasach rozliczenie PIT-ów kojarzyło się najczęściej Polakom z okropnym koszmarem.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba było wszystko obliczać samodzielnie, przy pomocy ołówka oraz kalkulatora. Nie wymyślono wtedy jeszcze programów rozliczeniowych. I na dodatek na koniec należało odczekać swoje w długich kolejkach w urzędzie. Dzisiaj sytuacja zmieniła się diametralnie. Wszystko da się załatwić przez internet. Ministerstwo oferuje dostęp do sprawdzonego programu, który niemal całość zrobi za nas. Będzie wskazywał kolumny, do których trzeba wklepać odpowiednie dane. Będzie nawet podpowiadał, co należy tam wpisać. A potem sam wszystko wyliczy. I w sumie to jest już koniec. Jeżeli chcemy, to można zapisać swe dane i w następnym roku nie będzie trzeba już wpisywać numeru PESEL czy adresu. Wszystko zostanie zaciągnięte z archiwum. Jeśli chcemy, to możemy także oddać 1% swojego podatku na cele charytatywne. To świetny pomysł. Nic nas to nie kosztuje, a możemy wesprzeć na przykład chore dzieci czy biedne psy w schronisku. Tutaj Wybór jest spory, bo fundacji w Polsce mamy doprawdy wiele. W tym roku ministerstwo jeszcze bardziej uprościło nam zadanie.

Po zalogowaniu się na swe konto zobaczymy, że zostaliśmy już rozliczeni.

Nie zwlekaj i sprawdź zawarte tu uwagi na nasz temat (https://www.sklep.effector.com.pl/16-effect-easy-ksztaltowniki-aluminiowe). To zapewne będą bardzo ciekawe informacje – zwyczajnie kliknij tutaj.

Możemy wprowadzić do PIT-u zmiany, jeżeli pragniemy coś odliczyć, a jeżeli nie, to możemy zostawić wszystko bez zmian.

Komentarze zostały wyłączone.