Wspomnienie Mikołaja – czas na prezenty

wpis w: Handel | 0
Grudzień to okres, w jakim we wszelkich sklepach wydajemy znacznie więcej pieniędzy niż kiedyś indziej. Jest tak, ponieważ w tym czasie przypadają dwie okazje, które wiążą się ze zwyczajem dawania sobie podarunków.
Pomimo że obie nadmienione powyżej okazje ściśle wiążą się z katolicyzmem, nie przeszkadza to ateistom czy też wyznawcom innych religii w obchodzeniu związanych z nimi tradycji.

worek św mikołaja

Źródło: pixabay
To właśnie z tego powodu, iż tak uwielbiamy Mikołajki oraz Boże Narodzenie sprzedawcy w grudniu uzyskują rekordowe zyski. Niezależnie od tego, ile mamy lat, kochamy dostawać podarunki. Sporo osób twierdzi, że znacznie przyjemniejsze od tego jest robienie prezentów.

Czy pasjonuje Cię taka tematyka? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne szczegóły (https://sklep.autopart.pl/standardowe,c4,pl.html) również na pokrewnej witrynie.

Niezależnie od tego, w której grupie jesteśmy, worek św. Mikołaja powinien być pełny po brzegi. Zwłaszcza, jeśli mamy dzieci, które ciągle wierzą, iż to właśnie ten święty, a nie przebrany wujek przyniesie im prezenty, jeśli były grzeczne przez cały rok. Na początku ostatniego miesiąca roku nie tylko wszelakie sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, także wypożyczalnie kostiumów mają wielu klientów. Pragniemy, by naszym dzieciom podarunki wręczał Mikołaj, by poczuły one magię Świąt, pragniemy zrobić im zdjęcia na pamiątkę. Dlatego pożyczamy stroje, które mają nas upodobnić do tego świętego lub odwiedzamy miejsca, gdzie taki Mikołaj wręcza prezenty.

biskupia czapka

Osoby bardziej religijne lub po prostu które lubią historię z pewnością dobrze wiedzą, że prawdziwy święty Mikołaj nie ma nic wspólnego z czerwonym brodatym dziadkiem – nie nosił czapeczki z pomponikiem, na jego głowie była biskupia czapka, albowiem pełnił on taką funkcję.

Mało osób organizuje mikołajkowe spotkania z postacią przebraną w strój z epoki, jednakże w razie czego także te stroje, aczkolwiek w niewielkich ilościach znajdują się w wypożyczalniach.
Komentarze zostały wyłączone.