W świecie mody

| 0
Mężczyźni nierzadko mają kłopot ze zrozumieniem niewiast. Trudno się dziwić, wszakże płeć definiuje bardzo dużo – nasze zachowania, upodobania i zdolności. Oczywiście jak najbardziej słuszne są prawa równości płciowej, lecz nie oznacza to, że ignoruje się pewne różnice.

Panowie często mają ambaras ze zrozumieniem kobiet. Nic dziwnego, albowiem płeć zmienia bardzo wiele – nasze zachowania, gusta i talenty. Rzecz jasna jak najbardziej słuszne są postulaty równości płciowej, jednakże nie znaczy to, że ignoruje się występujące różnice.

Jesteśmy w stanie stać długie godziny przed lustrem i dobierać odpowiedni fason lub wzór. Rzadko jednak z tego typu zaangażowaniem przejmujemy się tym, co nosimy pod strojem. Bielizna nie wyzwala już w nas takich namiętności. A przecież to równie istotny detal całego ubioru, co spodnie, czy bluzka.

Można stwierdzić, że umiłowania facetów uczyniły, że niewiasty przykładają szczególną wagę do doboru biustonoszy. Niektóre znane analityczki z feministycznym spojrzeniem na świat podkreślają, że jest to element patriarchalnej dominacji na paniami. Czy jest tak w rzeczywistości? Możliwe, jednak warto zaznaczyć, iż niewiasty też mają pewien wpływ na prezencję facetów – panowie nierzadko wpadają w kompleksy przez otyłe brzuchy i niewystarczające gabaryty przyrodzeń.

bielizna
Autor: Kinga
Źródło: Kinga

Dawniej tę część garderoby zastępowano pasami z materiału, którym niewiasta obwiązywała się na wysokości biustu. Poprzez następne wieki materiał (zobacz strecz tkanina) ewoluowała, aż przybrała kształt okrutnego pancerza. Gorsety ściskały damę, a także zazwyczaj deformowały jej kształty. Cierpień doznawały też narządy wewnętrzne. Gdy po wielu wiekach panie zrzuciły z siebie to narządzie tortur, zaczęto projektować pierwsze.

Jeśli nie możesz namierzyć w sklepach z ciuchami egzemplarzy w dużych rozmiarach, skorzystaj z wsparcia sieci. W cyberprzestrzeni jest cała masa sklepów WWW z bielizną. Spore rozmiary odszukasz, gdy do wyszukiwarki internetowej wkleisz frazę „biustonosze usztywniane” (możesz zobaczyć też tutaj: http://www.ceneo.pl/Biustonosze/Rodzaj:Usztywniane.htm). W tym sezonie modne są awangardowe stylizacje, które mocno czerpią z dawnych lat. Jeśli planujes być modna, zamów biustonosz typu Push-Up (http://www.ceneo.pl/Biustonosze/Rodzaj:Push-up.htm).

Comments are closed.