W jaki sposób założyć komis samochodowy?

wpis w: Handel | 0
Interesujesz się autami? Pomyśl o założeniu własnego Autokomisu. Wystarczy, iż znajdziesz odpowiednio zlokalizowany i zadbany plac, a prócz tego zadbasz o interesującą reklamę swej firmy.

boisko do biegania

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega ten interes? Właściciel auta poleca sprzedaż własnego auta właścicielowi komisu samochodowego.

Wiedz, że możesz odnaleźć informacje na ten temat, zatem kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci potrzebne.

Ten pierwszy wskazuje cenę, którą chce otrzymać za wóz. Posiadacz komisu samochodowego zarabia na prowizji, jaka zostaje ustalona od sprzedanego pojazdu – w praktyce po prostu podaje opłatę wyższą o marżę, która to właśnie zasila jego portfel. Komisy samochodowe cieszą się ogromnym powodzeniem pośród osób, jakie chcą pozbyć się starego czterokołowca oraz kupić sobie nowiuteńki. Czemu? Właściciel, wstawiając pojazd do komisu, nie musi przejmować się całym procesem poszukiwania nowego nabywcy jak też sprzedaży. Całością zajmuje się komis samochodowy. Może być to także sprzedaż samochodów dostawczych.

Dla posiadacza autokomisu najważniejszy będzie plac, na którym będą eksponowane auta określone na sprzedaż. Jego nawierzchnia będzie zależeć od tego, jak dużo pojazdów planujesz prezentować.witryna lampa kryształowa stołowa lampa kryształowa stołowaJeśli myślisz o profesjonalnym autokomisie, na placu musi bez trudności zmieścić co najmniej parę – paręnaście pojazdów. Jak rozkręcisz interes, być może potrzebować będziesz powierzchni dla powyżej 50, a nawet 100 samochodów. Pamiętaj, iż klienci powinni mieć swobodny dostęp do każdego z samochodów. Pamiętaj, iż ważne są wymiary po otwarciu wszystkich drzwi samochodu – razem z bagażnikiem.

Na terytorium nawet najprostszego komisu samochodowego powinno znaleźć się również miejsce na biuro. Zwykle jest to kontener z blachy, ale jeśli ma to być duży komis samochodowy, wówczas zastanów się nad solidnym budynkiem.
Komentarze zostały wyłączone.