W jaki sposób wyselekcjonować dobrą herbatę?

| 0
Na krajowym rynku wybór herbatek jest dość wielki i z każdym rokiem się zwiększa. Oprócz herbatek ekspresowych coraz to większą popularnością cieszą się herbatki sypane. Możemy je zakupić nie wyłącznie w supermarketach, ale również w hrebaciarniach jak też w specjalistycznych sklepach herbacianych (tradycyjnych i online).
Ażeby z tejże bogatej oferty wybrać, to, co najlepsze trzeba mieć pojęcie, jak muszą prezentować się liście poszczególnych typów herbatek.

Sałatka z szynką dębową
Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Na co zwrócić uwagę? Herbata zielona – jej listki powinny mieć kolor od srebrzystego do ciemnozielonego, najodpowiedniej z poblaskiem. Im jaśniejsza barwa liści, tym lepsza herbatka. Jeżeli chodzi o stopień zwinięcia liści, to trudno tutaj sformułować jednoznaczne reguły, gdyż sposoby zwijania różnią się w zależności od gatunku herbatki, najczęściej jednak dokładne skręcenie wskazuje na dużą jakość herbaty. Herbata czarna – jej listki powinny posiadać odcień czarny z błyszczącym odcieniem pomarańczowym, atramentowym czy czerwonym. O złej jakości herbatki świadczy matowy szarawy, kolor – taka herbata została w procesie produkcyjnym wyjałowiona z soku.
Herbata czerwona – najlepsze herbatki (dowiedz się więcej o herbacie harney and sons) mają charakterystycznie zabarwione brzeżki listków. Biała herbata – jej listki powinny posiadać jasną, srebrzystą barwę i lekki puszek. Oprócz wyżej przytoczonej charakterystyki wyglądu pojedynczych herbat są również uniwersalne zasady odnoszące się do wszelkiego typu herbat. Im wyższa jakość herbatki, tym większa ilość jest w niej tak zwanych tipsów.

Herbata Harney and Sons (informacje o herbacie harney and sons) posiada ich wiele. Tipsy to młode pąki liściowe, jakie zawierają szczególnie dużo aromatu, zatem ich obecność znamiennie powiększa atuty smakowe naparu.
Comments are closed.