W jaki sposób skompletować wyprawkę dla oseska?

| 0
Kompletowanie wyprawki to prawdopodobnie jeden z najprzyjemniejszych momentów ciąży, w szczególności dla osób spodziewających się pierwszej pociechy.
Przyszli rodzice, a w szczególności matki, będą w stanie wydać ostatnią złotówkę na wyśnione gadżety dla swojego nienarodzonego dziecka, nie zawsze zastanawiając się nad ich użytecznością.

Do kupowania wyprawki warto podejść z projektem, gotową listą przygotowaną przedtem z kimś, kto ma już to za sobą i wie, które przedmioty to zdecydowany must have, a które możemy odpuścić sobie. Pamiętajmy, że w zakresie wyprawki korzystniej spytać inną matkę niż ekspedientkę w sklepie, która za każdą wciśniętą nam rzecz dostaje prowizję. Zdecydowanie lepiej nabyć zbyt mało niż zbyt dużo, zawsze przecież można dokupić brakujące fragmenty układanki. Co więc powinno znaleźć się w wyprawce malucha?
przestrzeń
Autor: Ben
Źródło: http://www.flickr.com
bawełniana czapka
Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Kącik maluszka to jeden z najistotniejszych punktów wyprawki – jest to miejsce, w którym dzieciątko śpi, wypoczywa, jest ubierane i przewijane. Bardzo istotne jest, ażeby zaplanowany był z głową, aby rodzic miał wszystko w zasięgu dłoni. To, czy będzie on wydzielony w części alkowy, czy może odrębnym pokoju dla dziecka zależy od warunków mieszkaniowych i nas samych. Najbardziej potrzebne przedmioty do kącika dzidziusia to łóżeczko lub kołyska. Łóżeczko to obiekt, który posłuży nam długo, z tej przyczyny jego zakup rozpatrzmy dwa razy.

W handlu jest wiele typów materaców, odróżniają się wkładem, poszyciem oraz grubością. W handlu dostępne są lateksowe, piankowo-kokosowe. Konieczne będą także tetrowe pieluchy, śpioszki i bawełniana czapka.
Comments are closed.