W jaki sposób możemy się posiłkować w czasie tresury psa? Jakie rzeczy mogą się bardzo przydać?

| 0
Decyzja o zaopiekowaniu się psem nie należy do łatwych. W końcu oprócz plusów jest również cała masa obowiązków, odpowiedzialność za pupila nawet wtedy kiedy wyjeżdżamy na wakacje, jak i kwestie pieniędzy związana z utrzymaniem psa. Natomiast gdy w końcu po burzliwej debacie z członkami rodziny podjęliśmy decyzję o przygarnięciu psa i po pewnym czasie zwierzak znajdzie się już u nas w domu, trzeba zająć się jego tresurą. Jakiego rodzaju rzeczy będą w tresurze niesamowicie pomocne?

Odpowiednia obroża (pomocne wskazówki) jest nieoceniona. Istnieje wiele różnych rodzajów oraz tylko część z nich
pies
Źródło: http://pixabay.com

to tylko ozdoby. Niektóre bowiem to niesamowicie dobre urządzenia pomagające w tresurze. Część z tego rodzaju akcesoriów polecana jest jednak osobom doświadczonym, chociażby obroża elektryczna. Nieumiejętnie użyta bowiem może wywołać u psa ból . Dlatego też nie polecana jest dla psów wrażliwych. na rynku są różne jej typy. Jedne są mniej a inne w większym stopniu odporne na warunki atmosferyczne, jak choćby teletakt. Mogą mieć one różnego rodzaju zasięgi sygnału. Z tego względu można dostosować wybór do własnych potrzeb – polecany teletakt. Bardzo powszechne natomiast są kolczatki. Choć budzą one niechęć czy wywołują oburzenie u części osób, to tak właściwie to jeden z bezpieczniejszych typów obroży. Jeżeli będzie właściwie użyta to nie sprawi psu bólu oraz da doskonałe efekty. Interesującą propozycją jest obroża, która pomaga uporać się z problemem głośno szczekającego psa. Jest to obroża sprayowa, jaka wskutek wibracji krtani szczekającego psa psika zapachowym sprayem prosto w szczękę i tym samym zniechęca do hałasowania.

pies
Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno odpowiedniej smyczy ma duże znaczenie. W sklepach jest dużo rodzajów, natomiast w celach szkoleniowych najlepsze są płócienne oraz nylonowe. Są one lekkie, mało kosztują jak również są poręczne. Długość musi wynosić mniej więcej 1,8 metra. Grubość natomiast jest zależna od wielkości psa. Do masywnych ras powinna ona mieć choćby 1,5 centymetra grubości.

Niektórzy chwalą sobie używanie szelek podczas tresury. Jednak ma to sens tak naprawdę przede wszystkim gdy chodzi o psy małych rozmiarów, które mamy siłę na takich szelkach utrzymać. Duże psy bowiem, napierając całym ciężarem ciała na szelki mogą sprawić, iż nie będziemy mieli tyle siły ażeby utrzymać psa na smyczy. Jednak ważną rolę w czasie tresury wciąż odgrywają smakołyki jak i przekąski dla psów. Są one nagrodą po dobrze zrobionym zadaniu. W takim wypadku pies będzie kojarzył taką czynność z rzeczą przyjemną. Tego typu system przynosi świetne wyniki.

Comments are closed.