W jaki sposób kupić właściwą suknię i dodatki komunijne?

| 0
Miesiące poprzedzające pierwszą komunię świętą, to okres gorączkowych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego najprężniej działających organizacji. Jedną z najważniejszych spraw, o której warto pomyśleć zawczasu, jest wybór sukni i dodatków. Zależnie od płci dziecka a także tradycji danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca oraz alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając strój dla dziewczynki, kierujmy się najważniejszą zasadą: dobry styl i elegancja polegają na umiarze, natomiast nadmiar jest wrogiem wytwornych stylizacji i może zniszczyć piękno nawet najelegantszej sukienki. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma dziewczynka i w jakim kroju sukni będzie wyglądać najefektowniej. alby do pierwszej komunii o prostym kroju, skromne i eleganckie, będą odpowiednie w każdej sytuacji. Natomiast bardzo strojne sukienki nie będą prezentować się ładnie na dziewczynkach otyłych i niewysokich, ponieważ dodadzą im niepotrzebnej objętości. Wybór stroju, to oczywiście kwestia gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, ponieważ najistotniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka dobrze prezentowała się w danym fasonie i wspaniale się w nim czuła.

Pamiętajmy, że ubiór do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe pantofelki będą idealnym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były w kolorze białym lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są obuwie komunijne na malutkim obcasie. Najważniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo ważna jak pantofelki. Najważniejszą kwestią jest wybór modelu pasującego do reszty stroju. Gdy suknia jest prosta, torebka może stanowić perfekcyjną ozdobę stroju, gdy ma sporo falban, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest multum koronkowych lub gładkich torebeczek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie może być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec oraz chusteczki higieniczne. Najlepiej wybierzmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie skupiała się cały czas na trzymaniu torebki i na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy kupić tradycyjny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się również jasne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatuszkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej proste wianki do pierwszej komunii. Delikatna ozdoba głowy jest niezwykle dziewczęca i doda dziecku wdzięku. wnętrz (zapraszamy serdecznie) wnętrz (zobacz i porównaj)

Comments are closed.