W jaki sposób da się wykorzystać rozmaite elektroniczne sprzęty, jakich cały czas przybywa.

| 0
W elektronicznych sklepach zaczyna się pojawiać bardzo dużo ciekawych gadżetów. Wiele z nich pozostaje gadżetami i ich użyteczność zostaje na niskim poziomie, a niektóre od razu znajdują wiele praktycznych zastosowań. Do tej ostatniej grupy można na przykład zaliczyć kamery pułapki. W pierwszym odruchu wiele osób się zastanawia, jak praktycznie można by je wykorzystać, lecz wychodzi na to, że najróżniejszych zastosowań będzie całkiem sporo.

sorfex.com/pl/producer/LTL-Acorn/3/
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery takie służą przede wszystkim do dyskretnej obserwacji danego terenu. Korzystają z nich głównie leśnicy do tropienia złodziei drzewa i kłusowników a także obserwowania zwierząt, ale rosnąca ilość prywatnych osób także się w nie zaopatruje. Zamontowana przy garażu albo w ogrodzie w dyskretny sposób będzie rejestrować wszystko, co dzieje się w okolicy, a niekiedy da się na nagraniu naprawdę dużo zobaczyć. Jednym z najbardziej popularnych sprzętów tego typu na rynku jest kamera ltl acorn. Automatycznie reaguje ona na jakiś ruch i zaczyna nagrywanie, ma również możliwość pracowania w podczerwieni i w każdych warunkach pogodowych. Innym przydatnym gadżetem, tym razem wykorzystywanym przez posiadaczy aut, są lokalizatory GPS. Działają one w oparciu o działające sieci komórkowe i sygnał z satelity GPS i na tej podstawie określają położenie śledzonego pojazdu.

Skończyłeś czytać ten wpis i myślisz o kolejnym? Nic bardziej prostego. Musisz tylko najechać na ten link i jesteśmy tam.

Najczęściej samochodowy lokalizator gps instaluje się w niewidocznym miejscu w samochodzie,tak żeby w miarę trudno było go znaleźć. Żeby taki sygnalizator mógł spełniać swoje zadanie, to należy go jeszcze wyposażyć w kartę SIM dowolnego operatora.

kamera
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ona niezbędna do tego, żeby urządzenie mogło odsyłać swoją lokalizację. W takim przypadku należy połączyć się z numerem w urządzeniu, a w odpowiedzi dostanie się zwrotną informację zawierającą dokładne współrzędne. Można również ustawić lokalizator w trybie pracy ciągłej, wówczas będzie on systematycznie przesyłał informację o aktualnym położeniu ( pełną ofertę tutaj). Bardzo ciekawą funkcją będzie ostrzeżenie o ruchu, informacja przesyłana jest w przypadku, gdy przedmiot z zamontowanym lokalizatorem będzie się przemieszczał.

Comments are closed.