W ciągu ostatniej dekady coraz wyraźniej mówi się o tym, że coraz mniejszy procent Polaków zagląda do książki

| 0
Z roku na rok na nieszczęście ta tendencja się pogarsza. Spada ilość kupowanych w księgarniach książek. Fani czytania ostrzegają, ponieważ czytanie jest szalenie ważnym aspektem rozwijania swych zainteresowań.
Spadek ilości nabywanych książek nie musi koniecznie oznaczać całkowitej katastrofy.

odbitka - dziecko
Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com

Możliwe, że przyczyną często są wygórowane ceny nowych książek. Wobec tego ludzie z przyjemnością korzystają z bibliotek albo chadzają do antykwariatów. Młodzi, którzy zazwyczaj korzystają z komputerów, śmielej kupują ebooki czy audiobooki. Wszystko wydaje się być kwestią indywidualnych preferencji. Jednak co zrobić, by w ogóle zachęcić ludzi do czytania? Ważna jest praca u podstaw. I tu ogromna odpowiedzialność spada na mamy i taty, ponieważ czym skorupka nasiąknie za młodu… Ważne, żeby czytać swemu szkrabowi bajeczki od najmłodszych lat. Codziennie przed snem albo o innej wybranej porze. Niech to będzie rodzinny zwyczaj. Wyjdzie to oseskowi tylko na plus. Książka zawsze będzie fajniejsza od komputera. Musimy tylko zaszczepić w naszym smyku zamiłowanie do czytania. Powinien mieć szansę dowiedzenia się, że książka szalenie rozwija wyobraźnię i że dzięki niej jesteśmy w stanie przenosić się w zupełnie inne światy. Książka może stać się naszym najlepszym przyjacielem, którego możemy wziąć ze sobą wszędzie.

Przy książce jesteśmy aktywnym współtwórcą opowieści, gdyż cały przedstawiony świat osobiście rysujemy w swej głowie. To bardzo rozwijające hobby.
Comments are closed.