Tonery przeznaczone do drukarek – czy wszystkie moga pasować do każdego rodzaju drukarki?

wpis w: Handel | 0
Czym dokładnie jest toner wie w dzisiejszych czasach chyba każdy – jest to barwny proszek stosowany przy tak nazywanej kserografii (czyli przy robieniu ksero), by otrzymać w pełni bezpośredni obraz kopiowanego poprzez nasze osoby na kserokopiarce oryginału.

toner

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Tonery mają różną postać – mogą być mocniej ciekłe lub występować w postaci zabarwionych kulek z żywicy typu termoplastycznego. Jednakże czy każdy zakupiny przez nas toner będzie dobry dla naszego sprzętu?
Wydawać by się nam mogło, iż toner, to toner. Tymczasem jak się okazuje poza formą występowania, tonery posiadają niewiarygodnie przeróżne kształty, a dokładniej – sprzęt, w którym są zlokalizowane je ma.serwis www acana large breed acana large breedZ tego powodu – pomimo tego, że tonery używa się praktycznie wszędzie te same – to nie każdy sprzęt z tonerem pasuje do wszelkich drukarek, czy też kserokopiarek. W zależności od posiadanego przez nas modelu oraz marki sprzętu, musimy zakupić toner o odpowiednim kształcie i rozmiarze – w tym celu wszelakie tusze są oznakowane oraz przypisane konkretnemu modelowi. Jak to bardzo łatwo się domyśleć dosłownie każdy kolor tonera ma własne oznaczenia – w tym wypadku nie ma żadnego znaczenia model naszej drukarki. Tonery ukazuja się w 4 kolorystykach, określonych skrótem CMYK, a więc mamy tutaj: dla C – Cyjan (czyli odcień koloru niebieskiego); dla M – Magenta (czyli tutaj połączenie czerwieni i niebieskiego); dla Y – Yellow (który wbrew wszelkim pozorom wcale nie jest czystym odcieniem żółtego); oraz nie słabiej ważny kolor o oznaczeniu K – Czarny.

Dlaczego „K” oznacza czarny? Albowiem czerń bywa określana przy drukarkach jak tak zwany key colour, czyli na język polski „kolor kluczowy”. A jak dobrze wiemy, bez czarnego koloru w drukarce tak naprawde ani rusz!
Komentarze zostały wyłączone.