Testowanie apek mobilnych oraz apek android – czyli, fachowiec potrzebny od za chwilę

| 0
Jaką osobą jest osoba testująca apek mobilnych, czy na androida i jakiego typ[u ma on zadanka? Jakiego typu istnieją typy strategii testowania wspomnianych apek? Czy każda osoba może zostać testerem aplikacji mobilnych, czy też na androida? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo odnajdziesz w środku naszego nowego felietonu!
Przeciwko pozorom testowanie aplikacji mobilnych, czy testowanie aplikacji android, nie bywa tak prostą sprawą, jakby się miało możliwość zdawać.

Klimatyzacja w pokoju
Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
testowanie aplikacji android
Autor: Sweex
Źródło: Sweex
Dlatego właśnie powstały strony, które to wspomnianymi zagadnieniami zajmują się profesjonalnie.

Intryguje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podszedł do tego zagadnienia inny autor w treści (https://www.opiekuninformatyczny.pl/) swego artykułu!

z tego powodu w tym miejscu powstaje pytanie: Czy każda osoba ma możliwość być osobą testującą? Odpowiedź zdaje się jednoznaczna – przecież każdy, jaka posiada androida, czy też lubi najzwyczajniej w świecie korzystać z przeróżnych apek na telefoniku, z ochotą podejmie się tego zadanka. Przecież z ochotą używa aplikacji, prawda? Dlaczego nie miałby ich testować oraz zarobić? No cóż, takie myślenie ma w posiadaniu chyba co trzeci z nas. Jednakże aby naprawdę stać się wspaniałym testerem, trzeba nie wyłącznie lubić dobrze znane apki, ale również orientować się w sprawkach technicznych z obszaru informatyki. Także jak widać, same chęci nie są wszystkim. Warto jednak się z ta rzeczą zaznajomić, albowiem wspaniały tester bywa w tej konkretnej branży nieoceniony.

Szczególną spojrzenie powinniśmy zwrócić na testowanie aplikacji android, które to dzielimy na testy automatyczne i testy manualne.

Automatyczne możemy podzielić dodatkowo na wirtualne JVM – przezywane inaczej testami lokalnymi, oraz takiego typu, które to wymagają zastosowania API Android, wewnątrz których wykorzystuje się testy instrumentalne.
Comments are closed.