Telebim jako bardzo nowoczesne rozwiązanie techniczne? Na czym w sumie polega działanie telebimu, czym właściwie jest?

wpis w: Handel | 0
Telebim, kolokwialnie określany też jako ekran led, to dość kłopotliwe w zakresie konstrukcji urządzenie do wyświetlania obrazów statycznych oraz dynamicznych. Matryca telebimu skonstruowana jest z lampek diodowych, które cechuje znaczna moc emisji światła . Teraz, najczęściej mamy okazje spotkać technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

telebim

Autor: n0cturbulous
Źródło: http://www.flickr.com
W technologii 2RGB, żeby stworzyć pojedynczy piksel trzeba użyć około czterech lampek diodowych. Dwie z nich mają kolor czerwony, zielona i niebieska po jednej.Wielką zaletą tego typu zamontowania detali jest fakt, że konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego gatunku mają dwa razy większą rozdzielczość – Medas Media.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj więc jeszcze dalej o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

A jak to wygląda w innych przypadkach?

W technice RGB i SMD lampki diodowe każdego z kolorów umieszczane są w takiej samej ilości. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku technologii SMD diody są trójkolorowe. skutkuje to tym, że pojedyncza dioda może generować światło w 3 kolorach, a to sprawia, że tego rodzaju telebim cechuje się dużą rozdzielczością na metr kwadratowy i wyświetlanie ekranów w dobrej jakości.

Jeśli prezentowana tematyka jest godna Twojej uwagi, wejdź koniecznie tu – świeża publikacja na pewno też Cię bardzo zainteresuje.

Stosowanie jednak tego typu technologii ma ogromny wpływ na cenę takiego typu telebimów, jest on znacznie wyższy z powodu wysokich cen, a także dużej ilości diód potrzebnych do zrobienia modułów telebimu.

telebim

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl
Koszty kupna telebimów to zagadnienie jakie koniecznie należy wziąć po uwagę przed wybraniem takiego sprzętu. Wymagana jest więc odpowiednia kalkulacja kosztów zakupu. Niezwykle istotne jest, by obliczyć potencjalny pobór prądu przez telebim. Kwestia jest tego typu, że im mniejsza liczba diod to właściwie mniejszy pobór prądu. Dobrze więc wybrać telebim stworzony z użyciem technologii 2RGB, która posiada najlepszy i najbardziej ekonomiczny współczynnik ilości pikseli do ilości zużywanej energii przez telebim – telebim. Telebimy charakteryzują się dużą przewagą podczas organizacji wydarzeń masowych,jednocześnie nad projektorami, jak i ekranami plazmowymi.

Jest tak, gdyż podczas dużego słońca obraz wyświetlany z telebimu jest bez wątpienia dostrzegalny. Nawet silne słońce nie sprawia większych kłopotów z wyświetlaniem treści. To dzięki dużej mocy strumienia światła, którą wysyłają telebimy.

Komentarze zostały wyłączone.