Świat jest pełen doznań

| posted in: Biżuteria | 0
Często słyszy się opinie, że pogoń za uciechami marnie się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Jednak rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w dzikiej naturze w związku z czym bardziej szkodzi niż pomaga. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co lubisz, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy
Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Włącz ulubioną muzykę, zjedz kawałek czekolady albo spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, iż małe radości to panaceum na nasze niedyspozycje. Przykładowo gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – pod warunkiem, że zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Owszem, ponieważ zawiera najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Mało tego, gorzka czekolada przyspiesza przemianę materii, dlatego spalamy więcej kalorii – oznajmiają izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które dała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swojej zawartości substancji chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Dadzą nam szansę na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Kosmetyki wykonane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Produkty mleczne, cukier trzcinowy, sok owocowy, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Często zdarza się, że po otwarciu kremu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżkę i zasmakować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak niesamowicie i smakowicie pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja.

Nie masz zamiaru przerwać czytania ciekawego tematu na jednym artykule? Zatem zapraszamy do kolejnych – kliknij w źródło angelove.pl i przejdź na zbliżoną witrynę.

Czasem jedno „psiknięcie” ulubionej perfumy potrafi momentalnie wywołać uśmiech na naszej twarzy. Na chwilę obecną nie tylko wielcy designerzy przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji. Zapachy także kuszą nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym i dbajmy o to aby dookoła nas nie brakowało przyjemnych momentów, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.

Próbujesz znaleźć inne takiego rodzaju źródła? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w tekście, który proponuje zbliżone zagadnienia.

Comments are closed.