Specjalistyczny sprzęt medyczny – czym jest kardiomonitor i jakie jest jego funkcja?

| 0
Kardiomonitor to specjalistyczne urządzenie użytkowane w medycynie, które poświęcone jest do stałego kontrolowania funkcji życiowych u pacjenta. Nieraz określa się go także jako monitor funkcji życiowych, monitor chorego albo także monitor parametrów życiowych chorego.

kardiomonitor Medical EcoNET
Autor: CZARMED
Źródło: http://czarmed.pl

Urządzenie to stosuje się współcześnie na nadzwyczaj dużą skalę, między innymi w szpitalach, gabinetach zabiegowych albo domach opieki, mało tego ma użycie w przychodniach, zakładach opiekuńczych i medycynie sportowej. Skrótowo mówiąc, kardiomonitor zawsze odnajdzie zastosowanie tam, gdzie przydatna jest notoryczna kontrola nad parametrami życiowymi chorego.

Kardiomonitor ma dużo funkcji oraz parametrów, do najwyższych należy zaliczyć EKG, tętno i częstość oddechów. EKG pozwala na monitorowanie pracy serca, puls podkreśla ilość uderzeń u pacjenta na minutę, z kolei częstość oddechów podkreśla, czy pacjent nie posiada problemów z oddychaniem czy też bezdechu. W przypadku braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alert (zamów kardiomonitor CMS 6000). Mało tego wśród funkcji kardiomonitora trzeba jeszcze przytoczyć saturację, temperaturę czy pomiar ciśnienia krwi, który podkreśla informacje dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, a także średniego. Do kolejnych parametrów oraz funkcji kardiomonitora zalicza się część Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, jaki umożliwia badanie wartości dwutlenku węgla, i element gazów anestetycznych.

Jak widać kardiomonitor to nadzwyczaj zaawansowane urządzenie, które ma mnogość różnych funkcji ( zobacz pełna ofertę na www.czarmed.plzobacz pełna ofertę na ). Zezwalają one bezustannie nadzorować stan pacjenta, wspólnie ze wszelkimi funkcjami życiowymi. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia lub ryzyka, kardiomonitor wyda właściwy sygnał ostrzegawczy, jaki pozwoli na błyskawiczną reakcję doktora. Profesjonalny kardiomonitor wolno nabyć w sklepach, jakie proponują sprzedaż sprzętu medycznego, również za sprawą Internetu.
Comments are closed.