Specjalistyczny sprzęt medyczny – czym jest kardiomonitor i jakie jest jego funkcja?

| 0
Kardiomonitor to specjalistyczne urządzenie użytkowane w medycynie, które poświęcone jest do stałego kontrolowania funkcji życiowych u pacjenta. Nieraz określa się go także jako monitor funkcji życiowych, monitor chorego albo także monitor parametrów życiowych chorego.

kardiomonitor Medical EcoNET
Autor: CZARMED
Źródło: http://czarmed.pl

Urządzenie to stosuje się współcześnie na nadzwyczaj dużą skalę, między innymi w szpitalach, gabinetach zabiegowych albo domach opieki, mało tego ma użycie w przychodniach, zakładach opiekuńczych i medycynie sportowej. Skrótowo mówiąc, kardiomonitor zawsze odnajdzie zastosowanie tam, gdzie przydatna jest notoryczna kontrola nad parametrami życiowymi chorego.

Kardiomonitor ma dużo funkcji oraz parametrów, do najwyższych należy zaliczyć EKG, tętno i częstość oddechów. EKG pozwala na monitorowanie pracy serca, puls podkreśla ilość uderzeń u pacjenta na minutę, z kolei częstość oddechów podkreśla, czy pacjent nie posiada problemów z oddychaniem czy też bezdechu. W przypadku braku oddechu, w kardiomonitorze włączy się alert (zamów kardiomonitor CMS 6000). Mało tego wśród funkcji kardiomonitora trzeba jeszcze przytoczyć saturację, temperaturę czy pomiar ciśnienia krwi, który podkreśla informacje dotyczące wartości ciśnienia rozkurczowego, kurczowego, a także średniego. Do kolejnych parametrów oraz funkcji kardiomonitora zalicza się część Rzutu Minutowego Serca, kapnograf CO2, jaki umożliwia badanie wartości dwutlenku węgla, i element gazów anestetycznych.

Jak widać kardiomonitor to nadzwyczaj zaawansowane urządzenie, które ma mnogość różnych funkcji (zobacz pełna ofertę na www.czarmed.pl). Zezwalają one bezustannie nadzorować stan pacjenta, wspólnie ze wszelkimi funkcjami życiowymi. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia lub ryzyka, kardiomonitor wyda właściwy sygnał ostrzegawczy, jaki pozwoli na błyskawiczną reakcję doktora. Profesjonalny kardiomonitor wolno nabyć w sklepach, jakie proponują sprzedaż sprzętu medycznego, również za sprawą Internetu.
Comments are closed.