Sam billboard może nie wystarczyć. Niezbędna jest jeszcze odpowiednia wiedza, żeby go dobrze zaprezentować

| 0
Jaki billboard spowoduje, że reklama będzie działać? Jak zrobić taki rodzaj wielkoformatowego przekazu reklamowego, który będzie gwarantował właściwą skuteczność? Mnóstwo osób, które trudnią się projektowaniem przekazów reklamowych outdoorowych za najważniejsze uważa kierowanie się gustem, kreatywnością czy wyszukaną grafiką, w międzyczasie jednak zapominając o podstawowym zadaniu billboardu, czyli, żeby sprzedać, powinno się umieć przykuć wzrok, przekaz musi zostać zapamiętany. W ten sposób został najlepiej wymyślony billboard.

biollboard
Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze więc, że potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu percepcji, czyli tego, jak dostrzegamy, a równocześnie o tym, w którym miejscu konkretna reklama powinna zostać zamontowana – polecam stronę. Zauważenie reklamy umieszczonej na zewnątrz ma w zasadzie charakter zmienny. Klient jest w ruchu, więc działają na jego postrzeganie prawa dotyczące obiektów przyciągających wzrok. Taka więc percepcja rządzi się swoimi prawami, zgoła innymi niż przykładowo percepcja reklamy w prasie. Musimy również pamiętać, iż spora część billboardów zamontowana musi być pod kątem, co znacząco obniża odbiór przekazu reklamowego.

Ważne więc, aby dobrać dobre wielkości czcionek i wielkości obiektów. Najważniejszym błędem w tego rodzaju reklamie są między innymi zbyt małe kontrasty. Litery w ruchu więc mogą rozmazywać się z tłem, więc przekaz reklamowy staje się zaburzony. Inne, niezwykle ważne zasady kontrastu w tego typu reklamie to na pewno pora roku o obiekty, które umieszczone są za billboardem – kliknij. Powinniśmy pamiętać, że potencjalny klient, który

billboard
Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

zleca nam zrobienie tego typu reklamy pragnie, aby pozostała ona zauważona nie tylko na początku i w środku dnia, ale również wieczorem. Nawet, kiedy taka reklama – przetestuj reklama świetlna led – www.ecoled.info.pl/ – zostanie oświetlona to przecież posiada ona miejsca mniej widoczne.

Wymyślając więc reklamę na jesień i zimę pamiętajmy, by właściwie współgrała ona z tłem. Z drugiej strony, tworzenie reklamy na wiosnę i lato też ma pewne wymagania, tego typu reklama (http://www.capira.pl/) musi być doskonale dostrzegalna w mocnym słońcu. pamiętajmy więc o tych wytycznych, bo billboard oferuje mnóstwo możliwości, warto więc je wykorzystać.
Comments are closed.