Rozmaite rodzaje półek

| posted in: Handel | 0
Regał to najkrócej mówiąc mebel łączący w sobie daną liczbę półek z danego materiału. Zasadniczą rolą tych elementów jest przechowywanie różnych towarów. Forma tworzywo wykonania i inne parametry stosowanych regałów uzależnione są od rodzaju i ilości składowanego ładunku. Oprócz tego w różnych lokalizacjach wykorzystuje się różne rodzaje tych elementów. Jednym z miejsc, w którym bez wątpienia widuje się regały, jest biblioteka.

regał
Źródło: foter.com
Do tej pory nie opracowano lepszej metody przechowywania książek i pozostałych zbiorów niż za pomocą regałów. Taki sposób składowania nie tylko pozwala na ochronę ładunków, ale też na ich proste wyszukiwanie i wypożyczanie w razie potrzeby. Regały w bibliotekach mają budowę otwartą. Natomiast w magazynach, skąd zbiory brane są bardzo rzadko, wykorzystuje się często regały magazynowe zamknięte, zwykle przesuwne, co w znaczny sposób ułatwia wyszukiwanie danej pozycji w zbiorze.

Sklepy spożywcze i wielkopowierzchniowe

Punktem, z którym kojarzą się regały, jest także sklep. W zależności od posiadanego towaruregały wyglądać będą różnie. Trzeba także zaznaczyć, że w rozmaitych punktach różni się także wysokość regałów, co często odbija się na dostępności produktów. Bardzo ważnym wyznacznikiem tych elementów w sklepach jest wytrzymałość i nośność. Nośność mówi o tym, jaki ciężar mogą utrzymać pojedyncze półki regału. Wartości tej nie należy przekraczać, w innym wypadku regał byłby niebezpieczny dla klientów. Niezwykle istotne jest więc, by typ używanych regałów
regał
Źródło: http://www.flickr.com

dostosowywać do rodzaju produktów, co można zauważyć na przykład w największych supermarketach.

Pomieszczenia magazynowe i składy

Wielu osobom regały kojarzą się też z ładunkiem składowanym w pomieszczeniach magazynowych. Prawdopodobnie każda osoba miała w którymś momencie okazję widzieć magazyn wielkiego sklepu i jego ogromne regały. Oczywiście sposób składowania zależy od charakteru miejsca i ilości ładunku, jaką się przechowuje. W magazynach często składowany jest towar pogrupowany na paletach, zatem przydają się regały paletowe, zapraszam: , przystosowane do przechowywania tak pogrupowanych elementów. Regały w magazynie często są przystosowane również do ładowania za pomocą wózka widłowego.
Comments are closed.