Rodzaje i zastosowanie folii

wpis w: Handel | 0
Jednym z nowoczesnych materiałów o bardzo szerokim wykorzystaniu jest folia. Folie zwykle są produkowane z tworzyw sztucznych albo z metali. Zwykle kojarzy się je z pakowaniem różnorodnych przedmiotów. Jest przykładowo specjalna folia spożywcza przystosowana do pakowania żywności. Łatwo się rozciąga i nadaje się świetnie do owijania na przykład kanapek.

Bardzo przydatne właściwości wykazuje również folia aluminiowa, która między innymi stosowana jest do owijania produktów żywnościowych na czas grillowania. Pakowanie delikatnych lub patelnia elektryczna gastronomiczna kruchych elementów zazwyczaj odbywa się za pomocą tak zwanej folii bąbelkowej. Charakterystyczne bańki powietrza zapewniają więcej bezpieczeństwa podczas wysyłania i przewożenia. Folie wykorzystywane są również do wykonywania różnego rodzaju wydruków, między innymi elementów reklamowych. Są to tak zwane folie do ploterów, które są specjalnie stworzone do drukowania. Wykorzystywane są najczęściej w przemyśle poligraficznym (więcej wiadomości – tu).

Folia stretchsklep internetowy - style=Jednym z nagminnie stosowanych odmian folii jest folia stretch. Jak sama jej nazwa podpowiada, jej najważniejszą zaletą jest duża rozciągliwość. Folie tego rodzaju najczęściej sprzedawane są w bardzo dużych rolkach. Pozwalają na owijanie dużych elementów, a im więcej warstw folii, tym większe bezpieczeństwo przed uszkodzeniem. Inną cechą takiego tworzywa jest to, że przy jego użyciu nie są konieczne dodatkowe elementy do klejenia. Folia stretch ma bowiem właściwości samoprzylepne, co znacznie ułatwia jej wykorzystywanie. Dość podobne właściwości mają folie samochodowe. Folie takie wykorzystywane są na przykład do zupełnej zmiany koloru samochodu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie z uwagi na swoją trwałość i fakt, że nie trzeba używać farby czy lakieru. Folie tego rodzaju oferowane są w dowolnym kolorze i na większość marek i modeli aut.

Folie reklamoweSklep z foliami reklamowymi ma w ofercie bardzo różnorodne towary. Jest to w dużej mierze zaopatrzenie zakładów poligraficznych w folie samoprzylepne rozmaitych marek. W reklamie na dzień dzisiejszy folie są bardzo często wykorzystywane. Stosuje się je przykładowo do oklejania wystaw punktów usługowych. Jest to bowiem dosyć tania i szybka metoda reklamy i może nawet zastąpić wykorzystanie szyldów.

Komentarze zostały wyłączone.