Quadrokopter – idealne urządzenie do nagrania filmu z lotu ptaka

| 0
Filmowanie z lotu ptaka robi teraz olbrzymią furorę, również na swój użytek, gdy np. chcemy cieszyć się rewelacyjnymi ujęciami, których nie moglibyśmy uzyskać robiąc zdjęcia z ziemi. Jednym ze sprzętów stosowanych do niniejszych zadań jest quadrokopter.

Dron
Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Jego pierwszą zaletą jest możliwość równoczesnego filmowania i kierowania nim. Zobaczysz świat z całkiem innej perspektywy, otrzymując ujęcia, jakie będą zapierać dech w piersiach. Wreszcie otrzymasz panoramy, jakie dotychczas mogłeś podziwiać u innych fotografów – teraz będą to wyłącznie twoje fotografie, zrobione przez ciebie. Quadrokopter można stale śledzić dzięki zainstalowaniu w nim GPS-a. To szczególnie ważne, gdy nagle zmienia się pogoda i można stracić go z oczu.

GPS pozwala na sprawny powrót quadrokoptera z miejsca, z jakiego startował, więc nie musisz przejmować się, że ulegnie awarii i wyląduje w absolutnie innym miejscu, w jakim niełatwo będzie ci go znaleźć. Martwisz się, iż to za drogi sprzęt dla ciebie? Jego cena wcale nie jest duża, a rezultaty, jakie można dzięki niemu zyskać, są bez wątpienia warte poniesienia tych kosztów. Wykorzystując quadrokopter można ekspresowo podnieść swoje umiejętności oraz wprowadzić kolejną usługę do swojej oferty, co na pewno przyciągnie do ciebie nowo grono zainteresowanych, choćby Młodą Parę, która liczy na wyjątkowe ujęcia ze swojego najpiękniejszego dnia w życiu.

Dron z kamerą
Autor: Peter Linehan
Źródło: http://www.flickr.com
Filmowanie z lotu ptaka – strona internetowa – może być wykorzystane również w innych branżach, np. w prowadzeniu dokumentacji terenu i możliwości dotarcia do miejsc, do jakich teraz można było dotrzeć tylko na nogach, często dużo ryzykując. Co ważne, materiały uzyskane z quadrokopterów to najwyższa jakość fotografii i filmów, które można dowolnie obrabiać i montować, tak samo, jak robi się to przy normalnych zdjęciach. Jeśli w związku z powyższym liczysz na nadzwyczajne ujęcia, musisz zainwestować w quadrokopter. Wyszukasz go w ofertach wielu sklepów mających tego typu urządzenia. Skrupulatnie zapoznaj się ze specyfikacją określonych typów, sprawdzając na przykład właściwości lotne, długość ładowania akumulatora czy możliwy czas lotu, aby praca wiązała się z przyjemnością, a nie z nieprzerwanymi problemami z jego działaniem. Dobierając sprawdzone urządzenia masz pewność zrobienia materiału, którym zachwycisz swoich klientów oraz szybko zdobędziesz nowych.
Comments are closed.