Profesjonalne akcesoria do kombajnów

| 0
Kombajny to maszyny, które w znacznej mierze upraszczają pracę rolników. Kombajny zbożowe konstruowane są dzisiaj jako maszyny duże i coraz bardziej funkcjonalne.

Coraz to trudniejsze warunki zbioru plonów, w powiązaniu z coraz krótszym ich czasem, zwiększają wymogi w obszarze wydajności i rzetelności pracy kombajnów zbożowych. W najwyższej klasie wydajności używa się coraz to większą szerokość roboczą. Udoskonalone podejścia dokładne w odcinku mechanizmów separacji, powiększona moc napędu i przydatne układy przyczyniają się do wzrostu wydajności. W wypadku kombajnów z wytrząsaczami w wyższym stopniu uwzględniana jest jakość pracy, włącznie z postacią uzyskiwanego zbioru.

Mankamenty w pracy maszyn powstają z różnych przyczyn. Wywołane są przeważnie nieodpowiednią regulacją zespołów roboczych, warunkami pracy i poniektórymi anomaliami technicznymi. Mankamenty techniczne powodowane są przeważnie wyczerpaniem, albo uszkodzeniem mechanizmów, na które wpływa również częstość występowania mankamentów technologicznych.

kombajn zbożowy w trakcie pracy
Autor: David Wright
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdziwe części do kombajnu claas to sprzęt, który zezwoli na podniesienie wydajności i efektywności pracy w każdym gospodarstwie rolnym. Z pewnością wskazane jest korzystać z podzespołów cechujących się techniką działania i solidnością.

Po ukończonym okresie, często ze względu na niedostatek czasu, bądź przez zapomnienie nie wykonujemy niezbędnych czynności obsługowych i konserwacyjnych w kombajnie. Ma to znaczący wpływ na trwałość podzespołów maszyny, także pogłębia zakres czynności, jakie powinno się zrealizować szykując kombajn do pracy w roku kolejnym.

Bezpośrednio po zwieńczeniu sezonu żniwnego należy dokładnie uprzątnąć maszynę z zewnątrz, także od wewnątrz, ewentualnie zamienić części do traktorów renault. Punkty zakurzone najprawidłowiej czyścić strumieniem sprężonego powietrza. Wyjątkowo gruntownie trzeba posprzątać te części, gdzie zbiera się najwięcej zanieczyszczeń.

Skomplikowana konstrukcja mechanizmów kombajnu, oraz ogromna masa i siła owych maszyn żądają od operatora szczególnego przestrzegania zasad bezpiecznej pracy.

Comments are closed.