Prawie każdy prezes firmy, chciałby sprzedawać własny towar w Rosji – niepokoi go jednak, że jest to kraj poza Wspólnotą

| 0
Całe mnóstwo rodzimych przedsiębiorstw marzy o tym, żeby zacząć wymianę handlową z krajami WNP (czyli prawie wszystkie państwa byłego ZSRR). Zazwyczaj chodzi im rzecz jasna o Federację Rosyjską, gdyż to wielki kraj.

Jednakże to co ich powstrzymuje, to potrzeba wystarania się o przeróżne upoważnienia.
Forma
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
GOST Russia to certyfikat jakości powszechny na rosyjskim rynku. Norma ta powstała jeszcze w okresie komunizmu i mało się pod tym względem zmieniło do chwili obecnej. Pomimo pewnych drobnych modyfikacji od dawna działają nierzadko stare oraz przedawnione specyfikacje. Jednak nic nie można z tym zrobić, ponieważ biurokracja w Rosji jest wielka, a tona dokumentów, którą zawsze należy skompletować, żeby móc wysyłać towary do tego kraju, jest olbrzymia.
GOST Certification jest żądane od wszystkich, którzy planują zaistnieć ze sprzedażą na rosyjski rynek – -> przejdź. Federacja Rosyjska jest w tym temacie nieugięta. Były w przeszłości raz na jakiś czas próby unowocześnienia atestów oraz przybliżenie ich do unijnych standardów ISO. Starania całkowitego zespolenia jednak nie udały się i dziś mamy możliwość zauważyć hybrydy w stylu GOST ISO 9001. Żeby uporać się z potężną ilością papierów, należy wynająć w tym celu spółkę.

Oni załatwią za nas wszystko, a my szybko otrzymamy GOST Certification.
Mimo początkowych problemów warto postarać się o gost Russia, ponieważ rosyjski rynek jest wielki oraz pełen szans dla niejednego handlowca.
Comments are closed.