Pozyskujemy ozdoby – przewodnik dla klienta

wpis w: Biżuteria, Kobieta | 0
Dzisiaj możemy kupić ozdoby tak w sklepie jubilerskim, jak i w internecie. Prezentujemy najistotniejsze sprawy, na które konsument winien zwrócić uwagę przy zakupie. O ile pragniemy nabyć precjoza w internecie, wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę: biżuteria hurt bądź hurtownia biżuterii srebrnej.W przypadku zindywidualizowanych wyrobów konsument nie ma prawa do odstąpienia od umowy.

Klient winien mieć pojęcie, jakie prawa przysługują mu w zakresie zwrotu produktów oraz reklamacji. Reguły są nieco inne w zależności od tego, czy biżuteria została nabyta w lokalu firmy, to znaczy w sklepie, czy przez zawarcie umowy na odległość, zatem za pośrednictwem sklepu online

w naszej ofercie również

Autor: diva
Źródło: diva

Jubiler jest odpowieJubiler (czytaj w serwisie) wobec nabywcy za to, że rzecz w chwili zbycia jest niezgodna z umową. Zakupując pierścionek, kolię lub inną ozdobę należy dokładnie przyjrzeć się, czy każdy z elementów został solidnie przymocowany. Dotyczy to zwłaszcza kamieni szlachetnych a także dekoracyjnych. Przecenione towary winny być bardzo dokładnie obejrzane. Możliwe że promocja związana jest z brakiem zainteresowania konkretnym wzorem precjozów. Zdarza się jednakże, że jubilerzy wystawiają na sprzedaż wadliwe artykuły w przyciągającej cenie. Klient powinien mieć to na uwadze. Jeśli powstanie wada w formie uszkodzenia biżuterii nabywca ma 2 opcje. Może on zażądać od jubilera nieodpłatnej naprawy, czy też wymiany biżuterii na nową. W szczególnych sytuacjach pozostaje mu jedynie zwrot gotówki.

biżuteria srebrna

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Do tych wypadków zalicza się nadmierne koszty związane z naprawą jak też brak opcji wymiany. Nabywca musi wyrazić żądanie nieodpłatnej reperacji bądź wymiany na piśmie po czym przekazać je jubilerowi. W ciągu 14 dni od otrzymania żądania sprzedawca powinien wyrazić swoje stanowisko. Niezajęcie stanowiska w podanym czasie nie jest szkodliwe dla nabywcy, wprost przeciwnie. Domniemywa się, iż sprzedawca uznał żądanie kupującego za uzasadnione. Jubiler nie poniesie odpowiedzialności za skazę biżuterii, jeśli nabywca wiedział o niej w chwili zakupu, albo była zauważalna na pierwszy rzut oka.Klient robiący zakupy przez sieć internetową może zrezygnować z kupna bez podania przyczyn w terminie 30 dni od dnia wydania przedmiotu. Nie ponosi on kosztów, z wyjątkiem kosztów zwrotu produktu.
Komentarze zostały wyłączone.