Poszukujemy konkurencyjnego dostawcy Internetu

| 0
Czasy się zmieniają – jeszcze przed kilkoma laty ciężko było tak naprawdę o nieograniczony dostęp do Internetu, dzisiaj? Nierzadko Polacy mają znaczący wybór, tzn. nie można powiedzieć, że zawsze jesteśmy w automatyczny sposób „skazani” na jednego dostawcę Sieci. Być może akurat w przypadku wsi oraz niewielkich miast dostrzec idzie działania monopolowe, jednakowoż w Warszawie, Łodzi, GOP-ie czy we Wrocławiu mieszkańcy mają spory wybór. To bardzo dobra wiadomość dla trochę bardziej wymagających ludzi!

kawa przy komputerze
Autor: Yuko Honda
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadoma sprawa – pragniemy, aby Internet chodził bez przerwy, a do tego był błyskawiczny i względnie korzystny cenowo . Istotne jest także to, aby w przypadku jakiejś awarii nie musieć czekać zbyt długo na przyjazd technika albo zdalne uporanie się z problemami.

Polacy powinni również zwracać uwagę na to jak internetowi dostawcy podchodzą do najczęściej odwiedzanych serwisów www. Np. nierzadkim procederem, który jest bardzo irytujący, jest częściowe blokowanie transferów na chociażby Youtube. Czyli człowiek pragnie pooglądać interesujące filmy wrzucone na Youtube, lecz co z tego, jeśli najzwyczajniej transfery będą słabe? Jeżeli jesteśmy już przy transferach – szalenie ważne jest także to, aby nigdy nie zakładać, iż czymś OK jest blokowanie ściągania plików z Sieci. Są ci dostawcy, którzy i tutaj przycinają transfery. Zatem jak widać, nie jest aż tak łatwo trafić na tego dostawcę, który gwarantuje perfekcyjne warunki.

Doskonale, że nawet jeśli nie mamy zupełnie pojęcia, który internet Wrocław jest OK, po prostu najlepszy, tak czy siak możemy autentycznie wszystkiego się dowiedzieć! Np. istotne jest to by wiedzieć, iż w końcu w przypadku np. Wrocławia są co jakiś czas umieszczane zestawienia najlepszych dostawców. Bez paniki – nie chodzi tutaj o tak zwany marketing szeptany! Łatwo o ten ranking, który został przygotowany przez niezależnych specjalistów, informatyków wiedzących w jaki sposób przygotować taką listę, która jest w stanie bardzo pomóc. W takim razie trzeba chyba tylko życzyć wiele powodzenia w poszukiwaniu porządnego dostawcy Sieci jak !

Comments are closed.