Postawienie magazynu – istotne informacje , a także przydatne porady

| posted in: Handel | 0
Niesłychanie wielu przedsiębiorców popełnia bardzo duży błąd – po prostu najzupełniej deprecjonują wielką rolę magazynu w temacie prowadzenia sklepu w Internecie. A przecież fakty są takie, że w większości przypadków przynajmniej mały magazyn jest niezbędny. Możemy sądzić inaczej, ale co z tego, skoro się mylimy?

magazyn z asortymentem
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadoma kwestia – finanse. Nikt nie powiedział, iż posiadamy wystarczające pieniądze na to, aby założyć magazyn. Przecież to kupa pieniędzy! Pewnie giganci handlu mogą sobie pozwolić na ogromne magazyny, ale my ogólnie nie. Dlatego też warto zastanowić się jak stworzyć ten magazyn, który będzie pod wszystkimi względami OK, a mimo wszystko nie będzie przesadnie znaczącym wydatkiem. To również zależy od rodzaju założonego przez nas sklepu. Zatem regały magazynowe (zobacz ofertę firmy Olejnik Systemy Magazynowe Sp. z o.o.) są niezbędne, kiedy w grę wchodzi dystrybucja np. oprogramowania komputerowego, lecz jeżeli mamy sklep z powiedzmy kosmetykami, całkiem często potrzebna jest jakaś lodówka. To też zależy od typu owych kosmetyków…

Zasadniczo chodzi o to, że powinniśmy umiejętnie przystosować magazyn do własnych potrzeb. Trudno również poradzić, które regały są najlepsze, ale tak naprawdę bardzo często regały jezdne (poznaj regały przejezdne w ofercie olejnik.pl pomocną rolę. Należy także dodać, iż klienta interesuje to, aby orientować się czy na pewno dystrybuowany przez nas produkt leży w magazynie. Jeśli obiecujemy, że jest, klient może nawet wpłaca kasę, a potem dowiaduje się, iż coś jest nie tak, to bez wątpienia nie będzie przesadnie zadowolony. Być może nawet już nigdy nie zrobi u nas zakupów! A należy założyć, że klient jest skarbem.

Zadbajmy w takim razie o sprawną logistykę – w żadnym przypadku towar, którego nie ma w magazynie oraz hurtowni nie powinien widnieć w ofercie. To w zupełności nieodpowiedzialne. Choć oczywiście jakieś wpadki tak czy siak mogą się zdarzać. Jednakże chodzi się o to, aby w żadnym razie takowych błędów nie było za wiele. Zatem: niezmiernie ważne jest to by rozsądnie podejść do wszystkich zagadnień związanych z magazynem. Czyż wyobrazić sobie porządny sklep bez solidnego magazynu?
Comments are closed.