Podjęcie decyzji o zakupie własnego lokum jest zawiłe, zazwyczaj pojawia się mnóstwo tematów i problemów

| 0
Prędzej, czy później większość staje przed problemem, zakupu własnego M3. Samo postanowienie o kupnie lokum, pojawia się zazwyczaj z dnia na dzień, dopiero później pojawiają się skomplikowane kwestie. Pojawia się sporo pytań.

Generalnie w kwestii, czy kupić dom, czy kupić lokal mieszkalny w bloku – a jeżeli już lokal od dewelopera to jakiej powierzchni. Czy
Pokój dla dziecka
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

chcemy kupić mieszkanie w centrum stolicy Dolnego Śląska czy na peryferiach miasta a może w innym mieście a może i w obcym kraju. Jednym z ważniejszych zagadnień jest umiejscowienie – www.archicom.pl/mieszkania-psie-pole. Wiele można zmodyfikować, przeorganizować już po zakupie nieruchomości ale zapewne nie uda się zmienić jego lokalizacji.

Trzeba więc zbadać, czy obiekt nie jest położony przy ruchliwej ulicy, nie jest położony w pobliżu torów kolejowych etc. Jasne, że nie wszystkim przeszkadza zgiełk, a co niektórzy odbierają wręcz pobliże ruchliwej trasy – o ile można na nią wjechać czy linii kolejowej o ile w pobliżu jest przystanek kolejowy, jako ponadplanowy pozytywny aspekt. Zweryfikować te informacje można bez wątpienia na mapie, ale można się także udać pod przyszły dom, by uwierzytelnić lub wyeliminować naocznie inne obawy. W Dolnośląskiej Metropolii najłatwiej zakupić mieszkanie 4 -pokojowe i o większej powierzchni. Najszybciej z rynku znikają mieszkania 2 i 3 pokojowe o niewielkim metrażu i w przeciętnej wartości. Mieszkania 2 i 3 pokojowe, kupują zazwyczaj młode pary jako pierwsze swoje lokum.

Lokale mieszkalne 1 – pokojowe, są przedmiotem zainteresowania zwłaszcza ludzi biznesu pragnących bezpiecznie ulokować oszczędności i czerpać stały przychód z wynajmowania oraz ludzi młodych, dla których kupno kawalerki jest sposobem na uniezależnienie się i zamieszkanie „na swoim”. Spośród kupujących mieszkanie 4 pokoje Wrocław – na przykład: www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/landing-page-3/mieszkania-4-pokojowe, przeważają dwie grupy. Po pierwsze osoby, które wraz z powiększaniem rodziny, sprzedają małe mieszkanie i dokładając ze swoich oszczędności albo zaciągniętego kredytu, przenoszą się do większego lokum. Druga to osoby, które decydując się na wspólne życie, zbywają swoje dotychczasowe dwa małe mieszkania i przeznaczają uzyskane środki na kupno jednego i o większym metrażu mieszkania.
Comments are closed.