Pieniądze z Unii pomogły znaleźć kobietom zatrudnienie oraz zupełnie przemienić ich istnienie.

| posted in: Handel | 0
Gospodynie znajdują się w niezwykle niekorzystnej sytuacji na rynku zatrudnienia. Rodzicielstwo, wychowanie dzieci i zameldowanie na obszarach wiejskich, to tylko niektóre trudności na drodze do znalezienia wyśnionego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo nieaktualne kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że żony nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi cennymi umiejętnościami.

Fundusze unijne od ładnych kilku lat zmieniają tę ponurą rzeczywistość. Kursy zorganizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wyrównały braki w wykształceniu bądź zupełnie zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych pań. Nawet samo wzięcie udziału w programie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli kurs nie przewidywał zdobycia rzeczowych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjera dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu zatrudnienia.

finanse
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Kury domowe, które potrafią bardzo dobrze szyć, gotować, czy nawet ścierać kurze, mogą pomyśleć o założeniu własnej firmy. Wtedy jako panie prowadzące własny biznes mogą starać o pieniądze na start, czyli konkretyzując, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to najlepszy pomysł na połączenie obowiązków domowych, biznesowych oraz hobbistycznych. Na kursach nauczyły się, jak sporządzić biznesplan, a jeśli to nie wystarczy, pójdą do księgarni i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest teraz tematem nie tylko publikacji specjalistycznych czy prac habilitacyjnych, ale także mnogich artykułów znajdujących się również w sieci czy gazetach.

Na tym etapie zadanie funduszy unijnych się nie kończy.

Nie masz zamiaru, by ciekawe treści przemknęły Ci koło nosa? Więc z pewnością wpadnie Ci w oko dobra witryna, na której można przeczytać inne newsy.

Osoby już zatrudnione są w stanie skorzystać z licznych szkoleń. Powstały witryny internetowe, które gromadzą takie informacje oraz podają kontakty telefoniczne i mailowe do instytucji aktualnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze unijne ciągle przeobrażają naszą rodzimą gospodarkę. Nie zawsze do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają wyrazy takie jak na przykład: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący, ta oferta na pewno też będzie godna Twojego zainteresowania, bo odnajdziesz tam inne tego typu informacje.

Dobrym antidotum na taką rzeczywistość stają się powszechne kampanie reklamowe. O dofinansowaniu proponowanym przez Brukselę informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji. Nic dziwnego, że z biegiem lat coraz trudniej będzie znaleźć osobę, która na dźwięk haseł dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.

Comments are closed.