Pieniądze z Unii pomogły znaleźć kobietom zatrudnienie oraz zupełnie przemienić ich istnienie.

| posted in: Handel | 0
Gospodynie znajdują się w niezwykle niekorzystnej sytuacji na rynku zatrudnienia. Rodzicielstwo, wychowanie dzieci i zameldowanie na obszarach wiejskich, to tylko niektóre trudności na drodze do znalezienia wyśnionego albo jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo nieaktualne kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że żony nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi cennymi umiejętnościami.

Fundusze unijne od ładnych kilku lat zmieniają tę ponurą rzeczywistość. Kursy zorganizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wyrównały braki w wykształceniu bądź zupełnie zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych pań. Nawet samo wzięcie udziału w programie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli kurs nie przewidywał zdobycia rzeczowych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjera dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu zatrudnienia.

finanse
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Kury domowe, które potrafią bardzo dobrze szyć, gotować, czy nawet ścierać kurze, mogą pomyśleć o założeniu własnej firmy. Wtedy jako panie prowadzące własny biznes mogą starać o pieniądze na start, czyli konkretyzując, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to najlepszy pomysł na połączenie obowiązków domowych, biznesowych oraz hobbistycznych. Na kursach nauczyły się, jak sporządzić biznesplan, a jeśli to nie wystarczy, pójdą do księgarni i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest teraz tematem nie tylko publikacji specjalistycznych czy prac habilitacyjnych, ale także mnogich artykułów znajdujących się również w sieci czy gazetach.

Na tym etapie zadanie funduszy unijnych się nie kończy. Osoby już zatrudnione są w stanie skorzystać z licznych szkoleń. Powstały witryny internetowe, które gromadzą takie informacje oraz podają kontakty telefoniczne i mailowe do instytucji aktualnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze unijne ciągle przeobrażają naszą rodzimą gospodarkę. Nie zawsze do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają wyrazy takie jak na przykład: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Dobrym antidotum na taką rzeczywistość stają się powszechne kampanie reklamowe. O dofinansowaniu proponowanym przez Brukselę informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji. Nic dziwnego, że z biegiem lat coraz trudniej będzie znaleźć osobę, która na dźwięk haseł dofinansowania dofinansowania unijne na inwestycje unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.
Comments are closed.