Parę prostych metod jak być eko?

| 0
Pełny powrót do natury nie będzie możliwy, ale możliwe staje się zminimalizowanie szkodliwego oddziaływania człowieka na środowisko.
Ogromne zmiany rozpoczynają się od jednostki, natomiast dobra wiadomość jest taka, iż czasami wystarczy faktycznie niewiele, by uzyskać korzystne rezultaty.

Co więc można uczynić? Oto parę idei jak być eko każdego dnia. Działaniem, jakie ma realny wpływ na ochronę otoczenia, jest ograniczenie kupowania rzeczy, których nie potrzebujesz. Zastanów się, czy faktycznie musisz każdego roku wymieniać komórkę oraz czterokołowiec na nowsze modele? Wiele promocji przedstawia się kusząco, jednak doskonale można się bez nich w życiu obejść. Nieprzemijający apetyt na nowe sprzęty, samochody, odzienia albo kosmetyki to rezultat pracy speców od reklamy. Próbują Cię przekonać, że mąż Cię bardziej pokocha, kiedy posprzątasz toaletę nowym rewelacyjnym mleczkiem do czyszczenia, a maluchy będą bardziej uśmiechnięte i grzeczniejsze od orzechowego masła. Bądź świadomy swych potrzeb, ażeby Twe życie nie ograniczyło się do kupowania, przetwarzania i wyrzucania. To produkcja przemysłowa w największym stopniu zatruwa otoczenie. Na niewiele się przyda segregowanie śmieci, jeśli bez ustanku będziemy nieświadomie produkować coraz ogromniejsze ich ilości.

bawełniana torba
Autor: Rafał Komorowski
Źródło: http://www.flickr.com
Ekologiczne preparaty do czyszczenia to fantastyczna opcja dla chemicznych środków, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Naturalne specyfiki są łagodne dla rąk, biodegradowalne, przyjemne dla otoczenia i efektywne w działaniu. Zawierają naturalne olejki (olejek do e papierosa – https://eliquids24.pl/) eteryczne, które kojąco wpływają na układ nerwowy. Zamiast setek jednorazówek przyda ci się przyzwoita bawełniana torba na zakupy.
Comments are closed.