Biżuteria – zróbmy ją sami!

| posted in: Biżuteria, Kobieta | 0
Ozdoby od dawien dawna wzbudzały pożądanie. Już ludzie w czasach prehistorycznych wykorzystywali kawałki kości, skamieliny oraz skórę zwierząt do wytwarzania oryginalnych ozdób. W starożytności wytwarzano już przepiękne ozdoby z drogocennych minerałów. I tak zostało do dzisiaj, kiedy biżuteria podnieca nasze zmysły. Jednak w tej branży nie możemy mówić o stagnacji. Wręcz przeciwnie, ciągle pojawiają się nowe, oryginalne techniki, dzięki temu biżuteria jest co raz bardziej różnoraka.

Co to jest sutasz?

| posted in: Biżuteria, Kobieta | 0
Kiedy pomysłów na interesujące ozdoby w nowym sezonie brak, nabierz inspiracji od nas już dzisiaj. Ręcznie robione ozdoby gwarantują oryginalność oraz uczucie wyjątkowości, a ponadto bez problemu można je dostosować do codziennego, codziennie innego ubioru. Ze względu na swoją uniwersalność ozdoby z filcu zaliczane są do niesamowicie efektownych i wyjątkowych dekoracji. Na początku można się zaopatrzyć w atrakcyjnie ozdobione koraliki z filcowym wykończeniem, by przekonać się o mocnych stronach tych ozdób.

Różne typy biżuterii

| 0
Biżuteria stosowana jest od najdawniejszych czasów. Ozdoby takie w większości przypadków kojarzą się z paniami, lecz nie tylko one ich używają. Biżuteria służy dopełnieniu urody, jest też dodatkiem do stroju. W plemionach pierwotnych charakter używanych ozdób może być także wyznacznikiem posiadanej władzy. Najcenniejsze są elementy biżuterii z drogocennych kruszców jak na przykład złoto lub srebro.

Nabywanie kamieni szlachetnych

| 0
Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i lubiane w obrębie całego świata od wieków. Z początku ich wartość upatrywano wyłącznie w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Wymienione cechy także wpłynęły na to, że z kamieni szlachetnych zaczęto tworzyć elementy dekoracyjne. Minerały te jednak to nie tylko piękno i blask, ale również wiele praktycznych cech.