Biżuteria – zróbmy ją sami!

| posted in: Biżuteria, Kobieta | 0
Wyroby biżuteryjne od pradawnych czasów budzuły pożądanie. Już ludzie w czasach prehistorycznych wykorzystywali małe kostki, kamienie oraz zwierzęcą skórę do tworzenia oryginalnych ozdób. W starożytności wykonywano już przepiękne ozdoby z drogocennych materiałów. I tak już jest do teraz, kiedy biżuteria rozpala nasze zmysły. Jednak w tym rzemiośle nie można mówić o stagnacji. Wręcz na odwrót, co chwilę powstają nowe, oryginalne techniki, dzięki temu biżuteria jest co raz bardziej różnorodna.

Co to jest sutasz?

| 0
Kiedy pomysłów na interesujące dodatki w nowym sezonie brak, zaczerpnij inspiracji od nas już teraz. Samodzielnie robione ozdoby gwarantują oryginalność i poczucie wyjątkowości, a ponadto bezproblemowo można je dostosować do codziennego, każdego dnia innego outfitu. Ze względu na swoją uniwersalność ozdoby z filcu zaliczane są do niesamowicie efektownych oraz oryginalnych dekoracji. Na początku można wybrać atrakcyjnie ozdobione koraliki z filcowym wykończeniem, by przekonać się o mocnych stronach tych ozdób.

Różne typy biżuterii

| 0
Biżuteria stosowana jest od najdawniejszych czasów. Ozdoby takie w większości przypadków kojarzą się z paniami, lecz nie tylko one ich używają. Biżuteria służy dopełnieniu urody, jest też dodatkiem do stroju. W plemionach pierwotnych charakter używanych ozdób może być także wyznacznikiem posiadanej władzy. Najcenniejsze są elementy biżuterii z drogocennych kruszców jak na przykład złoto lub srebro.

Nabywanie kamieni szlachetnych

| 0
Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i lubiane w obrębie całego świata od wieków. Z początku ich wartość upatrywano wyłącznie w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Wymienione cechy także wpłynęły na to, że z kamieni szlachetnych zaczęto tworzyć elementy dekoracyjne. Minerały te jednak to nie tylko piękno i blask, ale również wiele praktycznych cech.