Otwierając własną firmę, musisz mieć świadomość, co zrobić w danych wypadkach

| 0
Liczna grupa osób decyduje się uruchomić swoją firmę, gdyż nie mają ochoty pracować na czyjś zysk. Nieważne, czy chodzi o działalność jednoosobową czy przedsiębiorstwo zatrudniające pracowników, właściciel jest zobowiązany do trzymania się określonych przepisów. Dobrze jest je przyswoić, by wiedzieć, jak postąpić w określonych wypadkach.

Czy będziesz wiedział, jak otworzyć działalność gospodarczą – (pełen raport)?

Własna działalność gospodarcza okazuje się życzeniem wielu osób, jednak nie każdy umie ją powołać do życia. Stworzenie dobrego planu nie bywa wystarczające, należy jeszcze zaznajomić się z aktualnymi przepisami oraz działać według ich ustaleń. Uruchomienie własnej firmy to wiele formalności, między innymi koncesje, rejestry, deklaracje tyczące formy opodatkowania, jak również rejestracja firmy w licznych urzędach oraz instytucjach. Nie wolno niczego zaniechać, bowiem może skutkować to nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Posiadam już działalność, co teraz?

dokumenty
Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Z momentem, kiedy uruchomi się własną działalność biznesową, należy zdecydować się na właściwą formę opodatkowania przychodów. Z myślą o podatnikach stworzono szereg różnorakich deklaracji, przy pomocy których określają oni wysokość własnych dochodów. Deklaracja vat 7 została przeznaczona dla podatku od towarów i usług. Deklarując sposób rozliczania podatku należy wykazać, czy zamierza rozliczać się w systemie miesięcznym czy kwartalnym. Warto zaznaczyć, że dokonując optymalnego wyboru w kwestii metody rozliczania, można dużo oszczędzić.
http://poradnik.wfirma.pl/-skrocenie-okresu-wypowiedzenia-umowy-o-prace http://poradnik.wfirma.pl/-formularz-vat-7-z-omowieniem-sposobu-wypelnienia

Gdy musi się zwolnić zatrudnioną osobę

Czasami mają miejsce okoliczności, gdy umowa o pracę musi zostać rozwiązana z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Skrócenie okresu wypowiedzenia może wystąpić jednostronnie na wnioskowanie zatrudniającego lub za porozumieniem stron. Pierwsza sytuacja ma miejsce tylko wówczas, gdy okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące, wówczas okres ten może być skrócony do jednego miesiąca, a osobie zatrudnionej należy się zadośćuczynienie. W przypadku wystąpienia porozumienia stron tyczącego się skróconego czasu wypowiedzenia pracownik nie dostaje za skrócony okres żadnego odszkodowania. Okres ten nie jest także zaliczony do stażu pracy.
Comments are closed.