Opony oraz standardy

| 0
Zamawiając opony do samochodów cięższych i większych, trzeba stosować się do zaleceń fachowców, jacy wiedzą jak do poszczególnego pojazdu dostosować najbardziej odpowiednie opony. Niesamowicie istotne w wyborze są opony ciężarowe, jakie muszą spełniać kilka wyjątkowo ważnych czynników.

Przede wszystkim muszą dawać niesamowicie solidną przyczepność, jaka pozwoli przy maksymalnym obciążeniu i bardzo trudnej nawierzchni, zapewnić stabilność na drodze, aby w taki sposób kierowca miał możliwość bez trudu podróżować.

Również opony ciężarowe powinny być wytrzymałe na ciągłą pracę przez sporo godzin, a więc nie mogą się zbytnio nagrzewać, aby w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe głównie muszą być wytrzymałe, co jest niesamowicie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy ciężarowe są wyjątkowo ciężkie, a do tego transportują często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest zdecydowanie bardziej obciążona, a muszą one dać najwyższe bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo ważne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV

Porsche Cayenne
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

. Są to pojazdy, jakie w dziale pojazdów osobowych, posiadają bardzo duże wymiary i są znacznie cięższe od typowych osobówek. Muszą one więc zawierać zdecydowanie szerszą średnicę i większy rozmiar, by gwarantowały one bardzo dobrą przyczepność i komfort jazdy, ale także by w żadne sposób nie oddziaływały nieodpowiednio na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, także są narażone na sporą eksploatację, stąd też robione powinny być z surowca wytrzymałego na różnorodne nawierzchnie, a także powinny zawierać właściwej średnicy bieżnik, by odprowadzały one wszystkie niepożądane elementy spod kół.

Szczególnie istotne, o ile nie najważniejsze są opony do pojazdów przemysłowych, jak przykładowo kombajn, czy traktor. Opony do traktora, zawierają zdecydowanie najbardziej odmienną konstrukcję, dlatego że przeznaczone one są szczególnie do pracy na ciężkim, grząskim, a także kamienistym terenie. Jak wiadomo traktor, jest pojazdem jaki wykorzystuje się bardzo często do każdego typu zadań, stąd też opony do traktora muszą być zrobione idealnie pod każdym względem, aby w ten sposób mieć okazję w pełni wykorzystywać moc tego pojazdu. Przede wszystkim od tylnych opon traktora wymaga się, aby radziły sobie w jakichkolwiek warunkach i na różnorodnej nawierzchni, stąd też ich produkcja jest niesamowicie skomplikowana, ale realizuje wszelkie wymagania.

Comments are closed.