Opieka nad seniorem – na co kierować uwagę?

| posted in: Handel | 0
W życiu wielu dojrzałych ludzi nadciąga moment, w jakim muszą zaopiekować się starszymi, częstokroć schorowanymi rodzicielami. To niełatwe wyzwanie, lecz angażując w nie drugich członków rodziny, można mu podołać.

sklep z akcesoriami dla osób starszych
Autor: Dani Vázquez
Źródło: http://www.flickr.com

Co jest wyjątkowo ważne?
awaria
Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com
plafony
Autor: Technolux
Źródło: Technolux
Na pewno przystosuj wnętrze. Bytowanie w mieszkaniu przewlekle chorej, częstokroć mającej problemy z samodzielnym poruszaniem się osoby to duże organizacyjne wyzwanie. Potrzebujemy przecież zorganizować wszystko w taki sposób, ażeby uprościć choremu powszednie funkcjonowanie. Jeśli nasz podopieczny samodzielnie przesuwa się po mieszkaniu, zatroszczmy się o usunięcie z drogi wszelkich zbędnych mebli – przemieśćmy je możliwie niedaleko ścian, by nie zastawiały przejścia. Zatroszczmy się o wykładzinę antypoślizgową, ażeby zapobiec upadkowi oraz zrezygnujmy z małych, ślizgających się po podłodze chodników. Przy wannie, toalecie albo brodziku warto również zamontować specjalne mocowania ułatwiające wstawanie. Z pewnością odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych.

Masz ochotę zapoznać się z następnymi ciekawymi postami na ten sam temat? Żaden problem. Najedź na hiperłącze do www (http://acana.com.pl/karma/o-nas/nasza-firma/) i czytaj bez ograniczeń.

Zakupisz tam specjalne łóżko, chodziki, materace czy krzesełko pod natrysk. Korzystne mogą okazać się też stoliki nad łóżko.

Niezwykle problematyczny (tak dla osoby chorej, jak też dla jej opiekunów) jest problem inkontynencji, czyli nietrzymania kału lub moczu. Warto pamiętać, że zdarza się to faktycznie nierzadko oraz miast traktować tą kwestię jak rzecz tabu, warto zapewnić choremu wygodę, kupując pieluchomajtki.

Dzięki pampersom dla dorosłych skóra długo pozostaje sucha, nie będzie także nieodzowności tak częstego przebierania podopiecznego, co może powodować kolejne niekomfortowe sytuacje. Codzienna pielęgnacja starszych osób nastręcza dużej subtelności a także dokładności.
Comments are closed.