O czym bezwzględnie muszą pamiętać osoby, które zamierzają przygarnąć psa albo kota

| posted in: Handel | 0
Kot i pies to zwierzęta bodajże najczęściej mieszkające w prywatnych domostwach. Niektórzy specjaliści przekonują, że posiadanie czworonoga ma terapeutyczny wpływ na jego posiadacza, ponieważ podczas zabaw bądź porannych spacerów podirytowana trzydziestolatka może w końcu się zrelaksować. Poza tym możemy również usłyszeć głosy szkolnych psychologów, którzy uzmysławiają opiekunom prawnym, że każdy ośmiolatek powinien mieć czworonożnego kompana albo chociażby rybkę, ponieważ opieka nad zwierzakiem uczy odpowiedzialności.

pies
Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie należy pamiętać, że przygarnięcie nowego lokatora oczywiście będzie związane z dodatkowymi obowiązkami, a także ekstra wydatkami. W stosunkowo najgorszej sytuacji są bodajże ci, którzy mieszkają w blokach, gdyż dysponują niemal symboliczną przestrzenią, a w końcu muszą wygospodarować miejsce dla zwierzaka. Jeżeli kobieta chce przygarnąć najzwyklejszego dachowca, to jednocześnie musi pamiętać także o miejscu na kocią kuwetę. Następnie trzeba się zastanowić, który żwirek dla kota zakupić, bo sklepy oferują mnóstwo produktów – żwirek dla kota jest wśród nich.

Aby spełnić coraz większe wymagania klientów, wytwórcy tego artykułu starają się, aby żwirek nie gromadził pleśni, bardzo dobrze pochłaniał wilgoć i był przy tym wydajny. Wybrane wyroby mają nawet terapeutyczne działanie, ponieważ w ich skład wchodzą też specjalne olejki eteryczne. Reasumując, właściciel zwierzęcia musi mieć zagwarantowany komfort mieszkania we własnym domu, a o konieczności posprzątania kociej kuwety nie powinien przypominać nieprzyjemny zapach. Żwirek dla kota nie jest jedynym artykułem, w który trzeba systematycznie się zaopatrywać. Oprócz tego nasi czworonożni kompani w większości przypadków dostają posiłki w postaci suchej karmy. Jeśli przeglądnąć oferty handlowe sklepów w internecie, to natychmiast okaże się, że obecnie możne świetnie dopasować dietę dla danego ulubieńca.

kot
Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu
Dla przykładu, karma (zobacz: karma z jagnięciną) bosch junior (polecana przez wielu hodowców) została skomponowana specjalnie z myślą o najmłodszych pieskach – tak kilkunastomiesięczne dalmatyńczyki, jak i owczarki czy jorki będą miały błyszczącą sierść i mocne zęby. Dodatkowo niektóre psy, podobnie jak i my, muszą mieć zaordynowaną określoną dietę i należy im zamawiać specjalne produkty. Na zakończenie warto też wspomnieć, że świetnej jakości karma, w tym także i bosch junior, nie zawiera kompletnie żadnych barwników, preparatów konserwujących, a jej smak jest tak dobrany, żeby przypadł do gustu każdemu pupilowi.
Comments are closed.