Nowy i używany sprzęt budowlany

wpis w: Handel | 0
Czujesz chęć bycia samodzielnym i niezależnym? Masz oryginalny pomysł na własną działalność?

Zdecyduj się na własną działalność gospodarczą! Zwłaszcza, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy – urzędy pracy oferują dotacje na rozwój działalności. A może posiadasz już własny interes, ale chcesz szeroko rozwinąć skrzydła? Fundusze unijne na rozwój firmy to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy uważają, że są gotowi by powołać do życia własną firmę lub zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, jednak nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych środków. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom pomysł na własny biznes.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiejszy rynek budowlany przede wszystkim funkcjonuje na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. Co istotne, formalności są bardzo wysokie, z tego powodu nie każda firma może im sprostać. Firmy takie mogą ubiegać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. Gdy mówimy o sprzęcie używanym, musi posiadać odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące warunki. Możemy tez wykorzystywać nasz sprzęt w miesiącach, kiedy nie mamy właśnie zleceń, czyli wypożyczać nasz sprzęt, w momencie kiedy sami go nie używamy, za rozsądne stawki, mimo to wciąż dla nas opłacalne. W konsekwencji tego zdobędziemy pieniądze na przykład na ratę, jeśli nabyliśmy sprzęt na kredyt, albo jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Pamiętajmy jednak, że samo przyznanie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to szybko zobacz ponadto szczegóły w źródle (https://peakpackaging.pl/spozywczy), odnajdziesz tam inne dane.

Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia w naszym przypadku firmy budowlanej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami. Mimo wielu obaw oraz odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób podąża tą ścieżką z przekonaniem o jego sukcesie, więc…odwagi!

Komentarze zostały wyłączone.