Nieodzowne oprzyrządowanie cyklisty

wpis w: Handel | 0
Na pytanie, co rowerzysta powinien posiadać z sobą, a czego nie musi mieć odpowiedź powinna być bezdyskusyjna i prosta. Oczywiście wystarczy zajrzeć do znowelizowanego w ubiegłym roku kodeksu drogowego, ażeby dowiedzieć się, w co rowerzysta a także jego bicykl powinni być wyekwipowani.

Postaramy się więc rozproszyć wszelkie mity tyczące się oprzyrządowania rowerzysty, na początek jednak podamy w wielkim skrócie, co wedle kodeksu posiadać musisz, bowiem inaczej grozi Ci za to kara.
Dzwonek – choć wydaje się to mocno nieaktualnym pomysłem, to dalej pozostaje on w przepisie.

Frapują Cię opisywane tu sprawy? Jeśli tak, to kliknij ponadto ten odnośnik – są tu ważne informacje (https://sklep.acana.com.pl/), które również Cię zainteresują.

Mało kto z brzękami jeździ, bowiem przy jeździe w terenie brzęczą bez sensu a także drażnią, jednakże posiadać dzwonek, wedle przepisów, trzeba. Nie rekomendujemy stadionowych trąbek, dlatego że z kolei mogą być nadmiernie głośne. Światełka – może być dynamo, mogą być większe bądź mniejsze reflektory, starczą tak naprawdę tzw. „pchełki”, zatem małe światełka zapinane naokoło kierownicy bądź sztycy. Pamiętaj, szczególnie podróżując jesienią, aby poły kurtki czy bluzy nie przesłaniały Ci światełka pod siodełkiem. Rozporządzenie nie reguluje, jak jasne powinny być światła, więc wszystko zależy od Twego zdrowego rozsądku. Jeśli jeździsz tylko w mieście, gdzie ulice po zmroku są znakomicie oświetlone, wystarczą Ci pchełki, żeby po prostu spełnić wymagania rozporządzenia, więcej informacji rowery mtb sklep internetowy. Jeśli często jeździsz poza terenem zabudowanym, jednakże dobrze byłoby zaopatrzyć się w odbłyśnik, który faktycznie coś da. Błotniki rowerowe – przydadzą się w deszczowe dni.

Rowery marki Medano

Autor: Medano
Źródło: Medano
Odblask – nie starczy taki na pedałach, musi być czerwony. Przepis wymaga odblasku jako oprzyrządowania roweru. Nie może być w kształcie trójkąta.
Co najmniej jeden sprawy hamulec, może to być torpedo, szczękowy lub bębnowy, grunt, żeby bicykl zatrzymał, zobacz również rowery kross sklep. Foteliki rowerowe – jeżeli jedziesz z dzieckiem.
Komentarze zostały wyłączone.