Męski punkt widzenia czyli jak powinien się prezentować facet z klasą

wpis w: Biżuteria, Kobieta | 0
Obecnie, mimo iż sporo się mówi, że nie należy oceniać innych po wyglądzie, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest nadal aktualne. Mało tego – bardzo często stosowane w praktyce. Z tego powodu jeśli ktoś zapomni o tym, jak powinno się prezentować np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co gorsza – przez własną nieuwagę.

Jak powinien wyglądać dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to podstawa wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Jednak wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, elegancki i ponadczasowy. Do takiego garnituru pasują koszule: białe, kremowe i bladoniebieskie. Łączymy je z gładkimi krawatami. Na pewno nie są mile widziane kolory, które na pozór wydają się pasować na różne okazje, czyli czarny oraz brązowy. Z jakiej przyczyny? Dlatego, iż kolor czarny zarezerwowany jest tylko na wszelkie oficjalne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Wizyta u Prezydenta, Półmetek – proszę bardzo, jednak spotkanie w sprawie pracy? Raczej nie.Koszule męskie wizytowe ((link do wpisu)), niby tak mało znaczący element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Wystarczy spojrzeć na kolorowe i trudne w stylizacji wzory. O gatunku koszuli mówi jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe nadawały charakteru mężczyźnie powinniśmy je dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, zaś panowie „z brzuszkiem” muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii tej części męskiej garderoby, najbardziej odpowiedni na wszelakie okazje jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy intensywnym kolorem.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. Koszula na spinki (koszula na spinki na w w towarzystwie garnituru to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Dobierając oficjalny strój, czasami zapominamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni. Najlepiej, by miał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy założyć.

Komentarze zostały wyłączone.