Meble dla dziecka trudnym zadaniem dla rodziców. Co trzeba wiedzieć?

wpis w: Handel | 0
Pokój malucha to jego mały świat. W nim uczy się i zasypia, ale też spędza wolne chwile. Dlatego tak ważne jest urządzenie tego punktu tak, aby dziecko czuło się w nim dobrze.

Meble dziecięce kupowane są według wieku dziecka. Jednakże maluch rozwija się, dlatego optymalnym pomysłem jest dobór sprzętu, które rozwijają się wraz z nim. Niemożliwe? Jak najbardziej, są takie meble dla dziecka! Wraz z wiekiem meble można rozbudowywać dopasowując ich użytkowanie do zapotrzebowań wiekowych wszystkich maluchów. Ilustracją tego jest posłanie, które można bez użytkowania przyrządów dobrać do wzrostu malucha. To świetna propozycja dla rodzin, które zakupując meble (meble dla Ciebie) inwestują na kilka lat, co jest dużą ekonomię dla rodziców.

szafa z lustrme

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com

Nie oszukujmy się – koszty umeblowania są astronomiczne. Materiały, które są użyte w produkcji wspomnianych mebli są jednak wysokiej klasy i sprawdzają się na przestrzeni wielu lat. Nierzadko napotykanym błędem jest zakup mebli, które nie do końca spełniają przepisy bezpieczeństwa. Brak zaślepek czy niedokręcone śrubki, to ryzyko dla brzdąca. Meble dla dziecka uczącego się zaadaptowane są nadto o pulpit oraz siedzenie. Należy zwrócić uwagę na wysokość biurka, tak aby było idealnie dobrane do jego centymetrów. Krzesło powinno mieć możliwość uregulowania wysokości i oparcia, gdyż trzeba zadbać o jego plecy.

Jeżeli pokoik dziecinny jest nieduży, dobieramy umeblowanie, które będą posiadały opcjonalne pomysły. Chodzi tu o zapasowe półeczki oraz fotele czy też pufy na kółkach, które prosto przesunąć w każde miejsce, w pomieszczeniu. Ułatwi to skorzystanie z umeblowania samemu maluchowi. Nie zapominajmy o łóżku. Dziecko rozwija się i trzeba dostarczyć mu doskonałe posłanie, które nie sprawi ewentualnych defektów postawy.

Materace piankowe gwarantują odpowiednie ułożenie ciała w czasie snu i wypoczynku. Nie ma tu uzasadnienia waga czy wzrost dziecka. Materace są zrobione z materiałów odpornych na ubrudzenia i czynniki mechaniczne. Pomaga to w czyszczeniu zwłaszcza przy niedużych brzdącach. Świetnym pomysłem jest usytuowany zamek ułatwiający zsuwanie poszewki. Upodobają sobie to zwłaszcza mamy.

Możliwości aranżacji wnętrza są liczne, tym samym warto pamiętać, aby ustalić z dzieckiem końcowy projekt na jego pokój.

Komentarze zostały wyłączone.