Kurtki ze skóry są każdego roku modne

| posted in: Kobieta | 0
Skórzana kurtka to must have każdej fashionistki. Nie ma co zastanawiać się czy warto posiadać ją w swej garderobie, albowiem nie zawiedzie nas nigdy. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Elegancka, klasyczna, czego chcieć więcej? Kurtka skórzana odnajdzie się w każdych okolicznościach.

kurtka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtki skórzane wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co oczywiście uczyniło z nich jeszcze większy symbol buntu.

Przez kolejne dekady kurtki skórzane przewinęły się przez najznamienitsze wybiegi. Były obecne w luksusowych kolekcjach Chanel czy Yves Saint Laurent. Dziś szyje się je w najbardziej śmiałych formach. W sklepach znaleźć możemy modele nawiązujące do klasycznych krojów, lecz wykonane ze skóry ekologicznej.

Kurtkę ze skóry można łączyć dla bardziej drapieżnego looku z letnimi sukienkami, tudzież koronkami. Ciekawy efekt otrzymamy, zestawiając ją wraz ze zwiewną spódnicą i delikatną bluzką. Jej drapieżny charakter złagodzą apaszki w pastelowych kolorach. Jeżeli ma to być stylizacja „z pazurem”, możemy połączyć skórę z rurkami, topem z sieciówki oraz ciężkimi butami. Uzupełnieniem mogą być naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

skóra
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Należy wiedzieć, iż modele z szerokimi kołnierzami powiększą znacznie górne partie ciała. To dobry fason dla drobnych pań (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki wybierzmy model ze stójką. Do niedawna zwracano uwagę na to, że krótsze kurtki są zarezerwowane dla nastolatek, panie dojrzałe powinny zaś wybierać dłuższe modele. Na szczęście, obecnie styliści zdecydowanie odradzają przejmowanie się podobnymi ograniczeniami. W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (dowiedz się więcej).

W dzisiejszych czasach skórzana kurtka stanowi klasyczny element garderoby i jesteśmy przekonani, że sytuacja ta szybko nie ulegnie zmianie.

Comments are closed.