Kiedy posiadasz swoje pomieszczenia magazynowe, zadbaj o wygodę kierowców i bezpieczeństwo swoich pracowników!

| 0
Kiedy nadzorujemy własny interes, często mamy do czynienia z rozmaitej klasy dostarczycielami. W zależności od rodzaju interesu kontakt ten miewa wieloraką jakość i częstość.

mieszkanie - obrazek
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uprościć życie i pracę sobie i kierowcom?
lustra magazynowe
Autor: Franklin Park Library
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy sklep ewentualnie magazyn, do którego zbliżają się dostawczaki, ciężarówki czy nawet TIRy, do głębi zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest to, co dzieje się na rampie rozładunowej naprowadzacze kół. Naszym obowiązkiem jako administratora terenu jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Pierwszym, dość błahym pozornie krokiem, jest zamontowanie systemu odbojnic. Tego typu naprowadzacze kół, które można przykręcić do ziemi albo zabetonować, skutecznie dopomagają kierowcy dużego auta wjechać w stosowne miejsce rampy. Naprowadzacze sporządzone są z różnej wielkości rur stalowych, pociągniętych nierzadko powłoką cynkową, przez co nie niszczą się szybko i są odporne na czynniki atmosferyczne. Dla normalnej organizacji nie jest to ogromny koszt, a stanowczo podnosi komfort pracy zarówno dostawcy, jak i robotników przyjmujących bagaż.

Innym dobrym sposobem są różnego rodzaju lustra magazynowe. Można je montować nie tylko wewnątrz (w takim razie użyteczne są np. przy manewrowaniu wózkiem widłowym), lecz dodatkowo na dworze, chociażby przy drodze wewnętrznej albo przy podjeździe do rampy. Patrząc w nie, dostawca może z wyższą dokładnością wjechać w bramę czy zmieścić się przy rampie rozładunkowej. Koszt takiego podejścia jest znikomy.

Wskazane jest pogłowić się nad takim nabytkiem i równocześnie wziąć pod lupę, czy w określonym miejscu lepiej się sprawdzi lustro płaskie, czy być może zakrzywione, które może dać szerszy obraz.
Comments are closed.