Już nie musisz iść do Urzędu Skarbowego, jest sposobność szybciutko i bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez sieć.

| 0
Osoba prowadząca działalność gospodarczą, w terminie do 30 kwietnia, ma obowiązek składania, we właściwym dla własnego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego rozliczenia podatkowego. W podsumowaniu PIT 2014 , wypełnionym według ustalonego przepisami przykładu, powinny zostać pokazane wypracowane w przeciągu roku ciężary fiskalne objęte opodatkowaniem na zasadach ogólnych.

W deklaracji trzeba zakreślić wielkość ciężaru fiskalnego, oraz informację o wpłaconych do skarbówki przedpłatach na należność podatkową – jeżeli takie zaistniały.

Elektroniczne rozliczanie PIT
Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, jest sposobność szybko i bezpiecznie rozliczać się z podatku przez sieć. Nie musisz niczego ściągać czy też instalować niepotrzebne programy na własny komputer, musisz mieć tylko dostęp do Internetu w którym wpiszesz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najłatwiejszą formą składania zobowiązania jest przekazanie go w punkcie podawczym skarbówki. Niewykluczone jest również złożenie zobowiązania formą opcjonalną. Popularne zrobiło się wypełnianie zobowiązania w formie dokumentu elektronicznego bezpośrednio do organu podatkowego wspólnie z otrzymaniem urzędowego potwierdzenia otrzymania.

Składanie świadczenia Pit (omówienie tematu pitów) 37 online przy udziale online nie wymaga posiadania e-podpisu. Weryfikacja obywatela odbywa się za pomocą pięciu elementów personalnych dotyczących płatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, wartość przychodu uwidoczniona w zeznaniu lub rocznym zsumowaniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany dokument elektroniczny. Przekazanie Pit 37 online (jak rozliczyć PIT 37) to przyjazny, szybki, niezagrożony sposób na roczne rozliczenie podatkowe. Dodatkowo, rozliczanie PIT przez internet, nie nastręcza zbędnych formalności i kosztów. Przez to mamy także zabezpieczenie prawidłowego wypełnienia druku ze wszystkimi załącznikami.

Comments are closed.