Jakiego rodzaju dobrać żarówki nowej generacji? Na co zwracać uwagę i co będzie dla nas faktycznie najważniejsze?

| posted in: Handel | 0
Kiedy zwykłe żarówki są już coraz mniej popularne, odkrywa się coraz bardziej doskonałych i bardziej energooszczędnych sposobów na oświetlenie mieszkania. Znacznie bardziej doceniane są żarówki LED,chociaż jeszcze jakiś czas temu były jedynie elementem dekoracyjnym lub uzupełniającym największe źródło światła. Obecnie jednak ceny lamp ledowych są mniejsze, a więc coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie właśnie w ten rodzaj oświetlenia.

Lampy LED, jak żarówki led e27 są zbudowane z małych diod elektroluminescencyjnych, które znajdują się w specjalnej oprawie. Można je założyć w miejscach, gdzie wcześnie znajdowały się standardowe żarówki. Największy kłopot, poza dość znacznej ceny, będzie stanowić ilość produkowanego światła, jednak producenci ciągle mogą ulepszać swoje produkty, zapewniając coraz bardziej ciekawe rozwiązania. Tego typu produktem jest z pewnością NanoPower. Możliwość kierowania się mocą, która jest nadrukowana na pudełku to w sumie niezbyt trafny wybór.

Ostatnio została przygotowana nowa, niezwykle ciekawa oferta – aby ją zobaczyć, kliknij tutaj i spójrz na serwis a z pewnością się nie rozczarujesz.

W taki sposób nie uda nam się dostać właściwych żarówek LED .

sypialnia z oświetleniem LED
Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdą jest, że takie oświetlenie jest najbardziej energooszczędne z dostępnych aktualnie na rynku. Takie żarówki naprawdę pobierają mało prądu.Jednak,kiedy będziemy dobierać żarówki dla nas trzeba zwrócić uwagę na wiele zupełnie odmiennych kwestii. Żarówki normalne emitowały światło dookólnie, co sprawiało, że oświetlone było całe pomieszczenie. Ale tego rodzaju światło było rozproszone, co wymuszało potrzebę dostania żarówek o większej mocy. Szerokim kątem charakteryzują się także diody LED , więc w ich momencie światło będzie rozproszone, więc może zaistnieć konieczność kupna wielu lamp LED.

Przed rozpoczynaniem szukania niezbędne jest rozpoznanie typu gwintu, ponieważ to od niego zależy, jakiego rodzaju diod trzeba szukać. Kupno zbyt szerokiego lub wąskiego gwintu może poskutkować brakiem szans założenia oświetlenia ledowego. No i na koniec, nie zapominajmy, aby zwracać uwagę na proponowaną przez wytwórców żywotność. Zapewnia ona czas, po jakim wydajność żarówki staje się zupełnie mała. Wiemy, że im wartość jest wyższa, tym korzystniej.
Comments are closed.