Jakiego rodzaju budynki nie muszą posiadać instalacji odgromowej?

wpis w: Handel | 0
Domy jednorodzinne są narażona na uderzenia piorunów w różnym stopniu – w zależności od surowców, jakie były użyte do ich budowy czy tzw. poziomu zagrożenia pożarowego.

kosmetyki SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W razie zaistnienia tego typu niebezpieczeństwa, rezultaty mogłyby być bardzo poważne.
Jakkolwiek jednak nie każdy budynek wolnostojący musi mieć zainstalowany piorunochron. To, czy tak musi być, jest zależne m.in.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź woda zjonizowana nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe fakty.

od wielkości budynku (obowiązek ten tyczy się domów o powierzchni większej niż 500 m2 i wysokości większej niż 15m). W taki element zabezpieczający powinny też być zaopatrzone budynki, które były skonstruowane z materiałów łatwopalnych (bez względu na rozmiary tego domu) czy też takie, w przypadku których wyliczone wg. specjalnej normy wskaźnik niebezpieczeństwa piorunowego przewyższa określoną w niej wielkość. Jeśli dany dom musi zostać wyposażony w specjalną instalację odgromową, to taka instalacja składa się m.in. z: ułożonych na dachu czy też kominie zwojów, przynajmniej dwóch przewodów odprowadzających, jakie będą łączyły zwody z uziemieniem i z naturalnego albo sztucznego uziomu.

Jako naturalne elementy takiej instalacji mogłyby być użyte zbrojenia sporządzonego z żelbetu pokrycia dachu, wykonane z metalu części, które wystają poza dach czy wykonane ze stali kolumny nośne. Jeżeli na terenie, na którym stoi budynek nie ma naturalnych uziomów, podczas prac fundamentowych czy też wykonywania wykopów, należy zrobić uziem sztuczny. Najlepszym rozwiązaniem byłby uziem fundamentowy.

Sam piorunochron, łącznie z pozostałymi składnikami instalacji odgromowej, powinien być złączony z znajdującą się w domu główną szyną uziemiającą. Warto jest założyć piorunochron, gdyż da to poczucie bezpieczeństwa.
Komentarze zostały wyłączone.