Jakie ubrania są potrzebne w okresie zimowym

| 0
Niestety, nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociaż na ciepłych rejonach naszego kontynentu. Niestety,zima u nas jak najbardziej występuje i musimy, jako co roku schować krótkie spodenki do szafy, a w zamian wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.

zima
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Rękawiczki jakie są każdy widzi. Głównie mają chronić palce, mają nas ochronić przed mrozem, mają też łądnie wyglądać. No właśnie, wybór rękawiczek to nie taka prosta sprawa, chociaż dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno nie stanowi ta kwestia problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jaki rodzaj rękawiczek wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: wzorzyste mitenki czy męskie i damskie rękawiczki (więcej tutaj) pięciopalczaste.

Mitenki to idealny wybór dla osób, które bardziej się boją tego, że nie będą modne, niż tego, że sobie ręce odmrożą. Są to rękawiczki bez palców, właściwie to zakrywają palce tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do eleganckiego stroju, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Najlepiej je nosić, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, w czasie, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że palce nam nie zmarzną, za to będzie mieli fajny dodatek.

czapka
Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już normalne rękawiczki. Ten najpopularniejszy rodzaj rękawiczek ochroni nas przed zimnem, ale także wpasuje się do naszego wyglądu. Dużo jest ciekawych rodzajów, które nie tylko ochraniają nas przed zimnem, lecz także wykonane sa z materiałów najwyższej jakości, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki torównież jednak rękawiczki jednopalczaste (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Większość ludzi wybiera te drugie, choć jednopalczaste są często cieplejsze. Oczywiście, w zależności z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy z naszych palców z osobna jest narażony na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, ogrzewają się nawzajem.

Comments are closed.