Jakie są najczęściej spotykane rodzaje materiałów wykorzystywanych na pościele, dlaczego wełna bardzo dobrze sprawdza się w tej roli.

| 0
To, pod czym się śpi, ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla naszego komfortu, lecz i zdrowia. Jeszcze do niedawna bardzo popularne były rozmaite kołdry i pierzyny wypełnione z puchu, dawały one wysoki komfort i jednocześnie przewiewność.

Jednak ich czyszczenie było dość dużym problemem, gdyż puchu nie można prać w pralce, tak jak można to zrobić z innymi materiałami. Obecnie klienci coraz chętniej decydują się na wypełnienia poliestrowe, jakie są dużo prostsze do utrzymania w czystości. Ta ma szczególne bardzo duże przy osobach mających kłopoty z alergią – obecne wszędzie roztocza, kurz i bakterie naprawdę bardzo mogą utrudnić życie. Dlatego też pośród tego typu osób dużym zainteresowaniem cieszą się kołdry – sprawdź pościele z kory -> https://www.polska-posciel.pl/p/posciel_posciel-z-kory – antyalergiczne, jakie zrobione są w taki sposób, żeby ograniczyć występowanie w nich rozmaitych alergenów.
zegarek
Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszy się pościel wełniana, jak się okazuje materiał ten doskonale się sprawdza w tej roli. Wełna (zobacz producent dzianiny futerkowej) jest bardzo delikatna i miękka, więc pościel zrobiona z niej tak samo się prezentuje. Wełna doskonale przepuszcza powietrze, więc nie będzie się pod nią pocić, jak ma to miejsce w przypadku sztucznych wypełnień. Jest bardzo higroskopijna, więc zimą świetnie ociepla, a latem chłonie wszystko, co zostanie wypocone.

Pościel wełniana jest lubiana przez osoby starsze, mające problemy z różnymi bólami. Zapobiega również powstawaniu odleżyn i odparzeń, więc idealnie się sprawdza w przypadku potrzeby dłuższego przebywania w łóżku.
Comments are closed.