Jaką sukienkę wybrać na randkę?

| 0
Raz na kilka miesięcy na pewno robimy przegląd szafy. Zazwyczaj poszukując stroju na jakąś imprezę, ale czasem również tak po prostu, aby zrobić ład i sprawdzić, które ciuchy na nas pasują, które wyszły z mody, a które aktualnie do niej wróciły i warto znowu zacząć je nosić. Dobrze jest raz na jakiś czas przekopać garderobę, gdyż możemy znaleźć piękne, a dawno zapomniane stroje. Na przykład sukienka z baskinką.

kobieta w eleganckiej sukience
Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienka (czytaj więcej), która nigdy nie wychodzi z mody, ale, nie da się ukryć – nie jest odpowiednia na wszystkie okazje. W naszej kulturze dla przykładu na ślub jej nie włożymy – zwyczajnie czerni nie wypada wkładać na taką okazję. Jeśli poszukujemy sukienki na wesele o wiele lepiej sprawdzą się odmienne kolory. Unikajmy jednak białego i innych bardzo jasnych odcieni – to też nie będzie dobrze widziane, gdyż to barwy zarezerwowane na ten dzień dla panny młodej.

Na początek coś klasycznego. mała czarna, ponadczasowy projekt coco chanel, z powodzeniem wystąpi w roli zarówno sukienki koktajlowej, jak i wizytowej. Spece od mody podkreślają, że teraz trzeba zmienić nieco wzorzec i wybrać wersje białą i czerwoną. Mocno rekomendują małą poziomkową, rubinową lub koralową.

Gdy porozglądamy się po sklepach z pewnością wyszukamy różnorodne sukienki wizytowe w każdym dostępnym kolorze. Latem powinnyśmy decydować sę na wesołe odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Idealnie sprawdzą się też czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest zależne od naszych preferencji. Jeżeli jednak nie przepadamy za sukienkami, poszukajmy spodni, na przykład bojówek (Spodnie damskie Bojówki – i pasującej do niej bluzeczki.

Bardzo istotne są także tkaniny. Na letnie miesiące niech będą lekkie i przewiewne. Na wysokie temperatury doskonałe są sukienki z dzianiny, szyfonu czy innych materiałów maturalnych. Ciężkie atłasy czy tafty zostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy również materiały, które się nie gniotą w dziesięć minut po założeniu. Niestety przykładowo len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najładniejsze sukienki szyfonowebardzo dużo tracą na urodzie, gdy po chwili od założenia są pomięte i wygniecione, jakby co najmniej tydzień leżały zwinięte na dnie szafy. A to nieuniknione, gdy chodzimy, siadamy itd. Musiałybyśmy pozostawać w tej samej pozycji przez cały wieczór, a przecież z pewnością nie po to udajemy się na imprezę.

Z USA przywędrowała do Polski moda na sukienki z dzianiny i niedługie, gorsetowe modele. Na amerykańskich chodnikach święcą triumfy wielobarwne prążki, hafty i kraty. W naszym kraju w te wakacje panować z całą pewnością będą mocne i słoneczne kolory pastelowe. Furorę mają robić również jaskrawe wzory i desenie z figurami geometrycznymi. Lekkie, zwiewne pastelowe i jaskrawe sukienki wizytowe możesz narzucać na strój plażowy, modnie i odpowiednio kolorystycznie skompletowany. To bez wątpienia będzie królować na nadbałtyckich plażach.
Comments are closed.