Jaką biżuterię kupić dziecku na Pierwszą Komunię Świętą?

| 0
Kiedy zbliża się czas komunijny, podekscytowani są nie tylko rodzice, ale także ich pociechy. Jest to bardzo istotny moment dla dowolnego wierzącego trzecioklasisty. Nie można zapominać o paru istotnych elementach takiego wydarzenia.
Dowolne dziecko, które przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej ma na sobie biżuterię.

krzyżyk

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Ta zasada dotyczy tak chłopców jak i dziewczynek. Gdy wybieramy najlepszy łańcuszek dla dziecka, do wyboru mamy medalik lub krzyżyk, który jest zawieszony na cienkim łańcuszku, który pasuje do zawieszki. Dziecko, które przystępuje do komunii, często jest obdarowywane medalikiem lub krzyżykiem przez rodzinę lub chrzestnych. To w każdym przypadku trafiony prezent, który jest wartościowy i jest śliczną pamiątką, która noszona jest przez wiele lat. Wszystko jest zależne jednak od surowca z jakiego wykonana będzie biżuteria. Medalik jest to jedna z najpopularniejszych zawieszek, które zakładane są na komunię. Przedstawiają zazwyczaj Matkę Boską i są nie za bardzo duże. Zdecydowanie w większym stopniu rzucają się w oczy niż krzyżyki. Warto więc wybrać coś naprawdę pięknego. Oprócz typowych owalnych wersji, które nie wyjdą z mody, rozejrzeć się można za czymś nietypowym.

Nakłaniamy Cię do przeczytania kolejnego postu na ten temat – tam odnajdziesz ekstra informacje. Więc idź do serwisu i ciesz się do woli.

Różnorodność kształtów jest bardzo duża tak jak cen. W zależności od budżetu i upodobań znajdziemy na pewno coś idealnego.

Jeśli medaliki nie spodobały Ci się, wtedy możesz wybrać coś z szerokiej propozycje krzyżyków. Ten rodzaj biżuterii wydaje się być prosty oraz minimalistyczny, lecz pomiędzy poszczególnymi modelami znaleźć można wiele różnic. Chłopcu wręczyć najlepiej prosty, typowy krzyżyk, który będzie nosić mógł nawet na co dzień. Dziewczynce może się spodobać model bardziej ozdobny przykładowo wysadzany lśniącymi cyrkoniami. Kolejna decyzja jaką trzeba podjąć to surowiec, z którego będzie wykonana biżuteria.

Złota jest bardziej wyrazista i odświętna, a srebrna pasować może w większym stopniu na co dzień. Różnice dostrzec można by także w cenie. Za złoty medalik lub większy krzyżyk zapłacić należy więcej. Wszystko jest zależne od gustu oraz sumy, którą chcemy przeznaczyć na podarunek dla dziecka.
Komentarze zostały wyłączone.