Jak wybrać stelaż podtynkowy, szafki i wannę? – remont łazienki

| 0
Remont u wielu ludzi wywołuje gęsia skórkę. Kojarzy się z dużymi kosztami i czasem, który w trakcie remontu najczęściej przeciąga się nieubłaganie. Dodatkowym problemem jest sprostanie procesowi zakupów na potrzeby remontu, ponieważ aktualnie dostępny jest tak ogromy wybór asortymentu, iż nie tylko przyprawia o zawrót głowy, ale również sprawia, że klient traci czujność i nie uwzględnia tego, co ważne, najczęściej stawiając na niską ceną produktu.

Decydując się na remont w łazience, powinniśmy zadbać między innymi o to, aby wybrać dobry stelaż, na przykład stelaż podtynkowy Gebert.

Często o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie oceny. Może tak będzie w tym przypadku, gdyż zapraszam do lektury (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/ksiezno/) podobnego tekstu.

Kupna należy dokonać ze względu na rodzaj zabudowy, jakim będziemy go obudowywać. Możemy wybrać te do zabudowy ciężkiej, które otacza się cegłą lub do zabudowy lekkiej, wykańczane płytami kartonowo-gipsowymi. Jeśli chodzi o koszty, stelaże do ciężkiej zabudowy kosztują mniej, ale trzeba do nich dodać koszt budowy ściany z cegieł i dłuższy czas realizacji prac montażowych i wykończeniowych.

szafki łazienkowe w stylu słupkowym

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnym pomysłem w łazience jest zabudowanie przestrzeni obok sedesu, wykorzystując do tego szafki łazienkowe słupki. Marzenie o dużej wannie, w której można się spokojnie zrelaksować to zazwyczaj bodziec aby wybrać tę najprzestronniejszą. Kupując wannę dobrze jednak wziąć pod uwagę rachunki, jak również wymiary łazienki, by umieścić w niej wielką wannę. Doskonałą propozycją cenionego producenta jest wanna Koło, którą znajdziemy w różnych kształtach i wielkościach.

Szafki łazienkowe słupki to najczęściej końcowy element wykańczania łazienki. Na początku planowania prac, trzeba kupić m.in stelaż podtynkowy Geberit, który powinien być dobrany do wnętrza łazienki pod względem wyglądu oraz rodzaju zabudowy. Na rynku istnieje ogromny wybór asortymentu, od dużych i szerokich, po małe i wąskie – sklep ze stelażami podtynkowymi. Wszystko jest uzależnione od parametrów wnętrza, w którym będzie on montowany.

Wanna Koło również powinna być uprzednio wymierzona, aby nie okazało się, że nie zmieści siew miejscu, w którym był planowany jej montaż. Decydując się na standardowe wymiary, płacimy mniej, niż za te, które robione są na życzenie. Czasami jednak nietypowy układ pomieszczenia wymusza stosowanie niestandardowych rozwiązań, w tym wypadku trzeba liczyć się z tym, iż koszty będą większe, aniżeli przy zastosowaniu standardowych rozwiązań.
Komentarze zostały wyłączone.