Jak wybierać zabawki dla dzieci, aby były one bezpieczne, a równocześnie mogły czegoś nauczyć.

wpis w: Handel | 0
Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę zabawkami, bardzo dobrze wiedzą o tym również dorośli, którzy im je kupują przy najróżniejszych okazjach. A że okazji tych nie brakuje, to i dzieciom zabawek bez przerwy będzie przybywać, z niektórych zaczynają wyrastać i przestają się nimi bawić, ale w zamian otrzymują inne. Niestety wielu dorosłych nie zawsze przemyślanie kupuje zabawki, czy to dla swoich dzieci czy jako prezent dla wnuka czy chrześniaka.

zabawki dla dzieci

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Półki w sklepach aż się uginają pod ogromną ilością zabawek, więc w teorii jest co kupować. Lecz podczas wybierania dziecięcych zabawek powinno się kierować paroma istotnymi regułami, dzięki którym dostarczą one nie tylko mnóstwo przyjemności, ale – przenieś mnie do strony – również będą zupełnie bezpieczne . Przy małych dzieciach to właśnie bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie, należy koniecznie mieć to na uwadze kupując zabawkę dla niemowlaka czy dwulatka. Zabawki w tym przedziale wiekowym nie mogą mieć żadnych ostrych brzegów ani części, które dałoby się oderwać, bo mogłoby to spowodować zranienie lub niezwykle niebezpieczne udławienie.

Zabawki dla 5 latka już takich obostrzeń nie mają, choć rzecz jasna należy dobrze przyglądnąć się jakości. Niestety w wielu sklepach można kupić tanie, sprowadzane z Azji zabawki, które niestety są bardzo kiepsko wykonane. Jeżeli nawet mają wszystkie certyfikaty, to możliwości dzieci są tak duże, że bardzo szybko się psują. Takie sytuacje nie tylko powodują ogromny żal u malucha z powodu straty zabawki, ale także mogą być niekiedy niebezpieczne, gdy na przykład pozostanie ostra krawędź Dlatego też dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup zabawek może więcej kosztujących, lecz markowych, co do których można być pewnym, że ich jakość będzie odpowiednia. Podczas wybierania zabawek należy też mieć na uwadze to, aby mogły też one rozwijać zdolności dziecka.łazienka (strona internetowa)Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli kreatywne zabawki dla dzieci, dzięki jakim mali naukowcy nie tylko będą się świetnie bawić, ale także sporo się nauczą podczas tej zabawy.

Komentarze zostały wyłączone.